PoradyWłóż to pod poduszkę i szybko wpadnij w objęcia Morfeusza. Bezsenność przestanie być problemem

Włóż to pod poduszkę i szybko wpadnij w objęcia Morfeusza. Bezsenność przestanie być problemem

jak szybko zasnąć, fot. gettyimages
jak szybko zasnąć, fot. gettyimages
03.05.2023 22:04

Przekonaj się jak szybko zasnąć i przestań już w głowie nieustannie liczyć owce. Ten patent odmieni Twoje myślenie o zdrowym śnie.

Okazuje się, że coraz więcej osób zmaga się z bezsennością. To dość duży problem. Brak snu wpływa negatywnie na cały nasz organizm. Zdecydowanie ogranicza pracę mózgu, spowalnia czas reakcji, a także obniża zdolności intelektualne. Jak sobie z tym poradzić?

Co zrobią, aby szybko zasnąć?

Nie musisz się już męczyć przez długie godziny, aby wreszcie oddać się w objęcia Morfeusza. Postaw na moc aromaterapii i sięgnij po olejki eteryczne. Niektóre z nich szybko odgonią każdą bezsenność. Oczywiście, aby szybko zasnąć musisz się najpierw zrelaksować oraz uspokoić. Dlatego przed snem nie używaj żadnych urządzeń emitujących niebieskie światło. Nie oglądaj telewizji w łóżku, a także odłóż na bok komórkę. Te proste zabiegi mogą sporo pomóc.

Dodatkowo sięgnij po olejek eteryczny (melisowy, lawendowy lub majerankowy). Na bezsenność najlepszy jest olejek lawendowy. On ma dobroczynny wpływ na układ nerwowy. Minimalizuje wszelkie napięcia, uspokaja, a także ma działanie przeciwlękowe i antydepresyjne. W związku z tym przed pójściem do łóżka weź chusteczkę lub wkładkę higieniczną. Nasącz ją olejkiem lawendowym. Wystarczy ok. 10 kropli. Następnie włóż ją pod poduszkę. Zobaczysz, że wąchając przyjemny zapach, dość szybko uśniesz. Jeżeli nie chcesz spać z chusteczką pod poduszką, to do aromaterapii możesz wykorzystać popularny kominek. Inny patent to zrobienie masażu. Do oliwki dodaj kilka kropli olejku lawendowego i taką miksturę wetrzyj w swoją skórę. Zobaczysz, że zabieg przyniesie Ci duże ukojenie.

jak szybko zasnąć, fot. gettyimages
jak szybko zasnąć, fot. gettyimages

Ile snu potrzebuje człowiek?

Z wiekiem zmienia się zapotrzebowanie człowieka na sen. Właściwa ilość godzin spędzonych w łóżku pozwala zregenerować się ciału i podkręca przemianę materii.

  • Noworodki (0-3 miesięcy): 14-17 godzin dziennie
  • Niemowlęta (4-11 miesięcy): 12-15 godzin dziennie
  • Małe dzieci (1-2 lata): 11-14 godzin dziennie
  • Dzieci w wieku przedszkolnym (3-5 lat): 10-13 godzin dziennie
  • Dzieci w wieku szkolnym (6-13 lat): 9-11 godzin dziennie
  • Nastolatkowie (14-17 lat): 8-10 godzin dziennie
  • Młodsze osoby dorosłe (18-25 lat): 7-9 godziny dziennie
  • Dorośli (26-64): 7 – 9 godzin dziennie
  • Seniorzy (65 lat +) 7-8 godziny dziennie
jak szybko zasnąć, fot. gettyimages
jak szybko zasnąć, fot. gettyimages

Proste triki, które ułatwią Ci uprawę roślin doniczkowych

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także