PoradyNawet w upalne dni moje pachy są suche. Stosuję najlepszy trik na zahamowanie pocenia

Nawet w upalne dni moje pachy są suche. Stosuję najlepszy trik na zahamowanie pocenia

jak zahamować pocenie się, fot. Genialne
jak zahamować pocenie się, fot. Genialne
Manuel
09.06.2023 16:00

Już niedługo lato w pełni. W związku z tym, że zrobiło się naprawdę gorąco, wiele osób zastanawia się, jak zahamować pocenie się. Mokre plamy pod pachami nie pachną przyjemnie ani nie wyglądają zbyt estetycznie. Jeśli chcesz wypróbować coś, co u wielu ludzi działa lepiej od antyperspirantów, a kosztuje tylko ułamek tego co one, to mamy dla ciebie propozycję nie do odrzucenia ;)

Pot jest co prawda naturalną i zdrową reakcją naszego ciała, ale nie znaczy to, że lubimy jego widok i zapach. Co więcej, przebijająca przez ubranie plama potu czy zbierająca się sól na bluzie lub koszuli to dla wielu osób powód do wstydu. Warto mieć przeciwko takim sytuacjom jakieś środki zaradcze.

Dlaczego pocę się bardziej niż inni?

Są ludzie, którzy pocą się nie tylko wtedy, gdy jest bardzo ciepło, ale wręcz przy każdym najmniejszym wysiłku. Takie zjawisko nazywamy nadpotliwością. Może to być spowodowane np. chwilowym niedoborem witaminy D, ale czasem może też wskazywać na dużo poważniejszą przyczynę. Dość często jest to związane z różnymi chorobami, których występowania u nas możemy nie być świadomi, np.:

  • endokrynologicznymi (nadczynność tarczycy, otyłość, cukrzyca, akromegalia),
  • neurologicznymi (choroba Parkinsona, uszkodzenie rdzenia kręgowego, udar mózgu),
  • nowotworowymi (chłoniaki, guz chromochłonny, zespól rakowiaka).

Jeśli masz wrażenie, że pocisz się dużo częściej i dużo łatwiej niż inni ludzie, to warto to skonsultować z lekarzem.

jak zahamować pocenie się, fot. freepik
jak zahamować pocenie się, fot. freepik

Jak zahamować pocenie się?

Dobrą alternatywą dla antyperspirantów i blokerów potu jest domowa mieszanka składająca się z soku z cytryny i sody oczyszczonej. Jest to sposób bardzo tani, a zarazem skuteczny, co więcej, jest on bez­piecz­ny na­wet dla wraż­li­wej i aler­gicz­nej skó­ry. Zacznij od przygotowania sobie jednej łyżeczki sody oczyszczonej i jednej cytryny. Następnie wyciśnij cały sok z cytrusa i w dowolnym naczyniu wymieszaj go z sodą. Następnie weź do ręki wacik kosmetyczny i zanurz go w swojej mieszance. Teraz za­cznij de­li­kat­nie prze­cie­rać skó­rę pod pa­cha­mi i w innych miejscach, które chcesz zabezpieczyć przed wystąpieniem potu. Odczekaj 15 minut, po czym przemyj pachy czystą wodą i zastosuj swój sprawdzony antyperspirant.

jak zahamować pocenie się, fot. freepik
jak zahamować pocenie się, fot. freepik
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także