PoradyOrganizacjaNie musisz wydawać pieniędzy na fikuśne słoiki z etykietami. Zrobisz je sama w 3 minuty

Nie musisz wydawać pieniędzy na fikuśne słoiki z etykietami. Zrobisz je sama w 3 minuty

Jak zrobić etykiety na pojemniki?
Jak zrobić etykiety na pojemniki?
Źródło zdjęć: © TikTok | melissadilkespateras
20.02.2024 08:44

Posiadanie zorganizowanej spiżarni to niebywałe udogodnienie. Choć wydaje ci się, że musisz sporo zainwestować w specjalne pojemniki z naklejkami, pokażemy ci, że da się to zrobić minimalnym kosztem. Etykiety do słoików można zrobić samemu i nie potrzeba do tego specjalnej drukarki.

Od jakiegoś czasu można zaobserwować, jak ludzie zmieniają organizację szafek i stawiają na przeźroczyste pojemniki z etykietami informującymi o zawartości. Niestety kupienie kilkunastu gotowych pojemników z naklejkami może sporo kosztować. Podobnie w przypadku, gdy chcesz zainwestować w etykieciarkę, która do najtańszych nie należy. Czy w takim razie organizacja szafek musi ciągnąć za sobą wysokie koszty? Oczywiście, że nie! Słoiki z etykietami jesteś w stanie zrobić zupełnie za darmo.

Jak zrobić etykiety na pojemniki z żywnością?

Melissa Pateras to znana TikTokera, która podobnie jak my kocha organizację. Właśnie dlatego postanowiła posegregować żywność i umieścić ją w szklanych pojemnikach. Pierwszy problem, jaki zauważyła to brak etykiet, które były konieczne, by ukończyć jej misterny plan. Cena specjalnej drukarki do robienia naklejek jej nie zachęcała, dlatego wymyśliła swój własny, autorski sposób na wykonanie fikuśnych etykiet bez dodatkowych kosztów.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

W TikToku kobieta tłumaczy, że swoje naklejki zaprojektowała w programie Word przy pomocy różnych czcionek i ustawień. Kiedy zdecydowała się na kilka wzorów, zwyczajnie wydrukowała etykiety na papierowych kartkach. Kobieta twierdzi, że nie trzeba mieć specjalnego sprzętu, by zrobić ciekawe i estetyczne naklejki do pojemników na żywość.

Robienie etykiet na słoiki krok po kroku

Kiedy masz już przed sobą wydrukowane kartki, koniecznie przygotuj przeźroczystą taśmę do pakowania. Najlepiej, jeśli jest szeroka i mocno klejąca. W tym momencie należy przykleić po pasku taśmy na każdy napis i mocno go wygładzić. Kolejnym krokiem będzie wycinanie etykiet. W tym momencie możesz je dowolnie dociąć, lecz najlepiej, jeśli zostawisz dookoła nieco wolnego brzegu taśmy.

Ostatnim krokiem jest przygotowanie miski z ciepłą wodą, do której wrzucisz etykiety. Będą się zwijać w rulony, ale to nic złego. Po kilku minutach od zamoczenia należy delikatnie pocierać papier od wewnętrznej strony. Tusz z drukarki powinien przylepić się do taśmy, a papier rozpuści się pod wpływem wody. W ten sposób zyskasz gotowe, przeźroczyste naklejki na pojemniki.

Takie etykiety należy nieco osuszyć i przykleić do słoików. Taśma stanie się zupełnie niewidoczna, a słoik z podpisem nie będzie się niczym różnił od tych, które można zamówić online. To łatwy, tani i ekologiczny sposób na wykorzystanie starych słoików, które można przerobić w nowoczesne pojemniki do przechowywania żywności i nie tylko!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także