NewsyNie potrzebujesz drabiny. Spec od remontów zdradził patent na czysty sufit

Nie potrzebujesz drabiny. Spec od remontów zdradził patent na czysty sufit

Jak wyczyścić sufit?
Jak wyczyścić sufit?
Źródło zdjęć: © Getty Images | AND-ONE
12.04.2024 13:11

Sufit stał się żółty, a ty nie masz czasu na malowanie? Wiemy, jak rozwiązać ten problem. Drabina nie będzie potrzebna. Wyjaśniamy, jak czyścić sufit i się przy tym nie narobić.

Wiosna rozgościła się już na dobre. To czas nowych początków. Wymieniamy garderobę, zmieniamy dietę i przeprowadzamy gruntowne porządki, aby pozbyć się niepotrzebnych rzeczy. Mieszkanie musi być czyste i zadbane.

Sprzątamy każdy zakątek w domu, jednak często zapominamy o jednym miejscu. To sufit. Na suficie zbierają się wszystkie zanieczyszczenia. Mogą pojawić się na nim żółte plamy czy zabrudzenia. Jak czyścić sufit, żeby przywrócić mu dawny kolor? Poznaj prosty sposób.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Jak czyścić sufit?

Tłuszcz, brud, kurz, dym nikotynowy, wilgoć — wszystko to osadza się na suficie. Po kilku latach mogą pojawić się na nim nieestetyczne, żółte plamy. Po białej farbie nie ma już śladu. Nie musisz kupować nowej farby, żeby przywrócić powierzchni dawny wygląd. Wystarczy, że dobrze ją wyczyścisz.

Jak czyścić sufit? Potrzebujesz trzech rzeczy — kija od mopa, dużej ścierki z mikrofibry i wody z odrobiną płynu do mycia naczyń. W tak przygotowanym roztworze zanurz ścierkę i odciśnij ją z nadmiaru wody. Przymocuj ją do mopa i przetrzyj sufit. Po przetarciu sufit powinien być jak nowy. W przypadku mocnych zanieczyszczeń płyn do mycia naczyń zamień na sodę oczyszczoną, która usunie plamy i wybieli powierzchnię.

Nie masz drabinki? To nie problem

Mogłoby się wydawać, że drabinka to jeden z przedmiotów, który jest niezbędny do pomalowania czy wyczyszczenia sufitu. Okazuje się, że tak nie jest, o czym przekonują eksperci z Franklin Painting w rozmowie z brytyjskim serwisem Express. Jak wyczyścić sufit bez użycia drabinki? Potrzebujesz tylko jednej rzeczy — długiego wałka malarskiego, który dosięgnie do sufitu.

Poza wałkiem potrzebujesz też butelki z atomizerem. Wlej do niej ciepłą wodę, dwie łyżki octu i 4 krople płynu do mycia naczyń. Zamknij butelkę i wstrząśnij ją dokładnie, a tak przygotowanym sprayem spryskaj miękką ścierkę z mikrofibry. Załóż ją na wałek malarski i dokładnie przetrzyj sufit. Będzie jak nowy.

To tania, bezpieczna i w pełni naturalna metoda, która sprawdzi się przy białych ścianach i sufitach. Jeśli chcesz wykorzystać ją do wyczyszczenia ścian, upewnij się, że zostały pomalowane farbą wodoodporną. Nie masz co do tego pewności? Użyj wilgotnej ścierki z dodatkiem odrobiny płynu do mycia naczyń. Ocet mógłby rozpuścić farbę, a tego z pewności być nie chciał.

Źródło: Express.co.uk.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także