PoradySprzątanieWsyp do wiaderka, nim umyjesz podłogi. Aż 3 efekty dzięki jednemu składnikowi

Wsyp do wiaderka, nim umyjesz podłogi. Aż 3 efekty dzięki jednemu składnikowi

Wiadro z mopem
Wiadro z mopem
Źródło zdjęć: © Genialne

12.03.2024 09:03

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dla większości ludzi mycie podłóg raczej nie należy do ulubionych obowiązków domowych. Jednak życie w uporządkowanej i czystej przestrzeni jest korzystne dla naszego zdrowia. Podpowiadamy więc świetny sposób jak myć podłogi.

Chociaż każdy z nas zapewne regularnie sprząta swoje mieszkanie, to jednak duża grupa ludzi nadal nie robi tego dobrze. Warto pamiętać, że w celu zachowania czystości oraz sterylności pomieszczeń niezwykle ważne jest dokładne mycie podłóg. Czynność ta niestety przez wielu jest pomijana lub wykonywana bardzo pobieżnie. To duży błąd. Jak więc myć podłogę mopem? Podpowiadamy co wart wsypać do wiaderka, zanim umyjesz swoje podłogi. Dzięki temu składnikowi uzyskasz aż 3 efekty!

Czym najlepiej myć podłogę?

Dokładne i skuteczne mycie podłóg w domu wcale nie jest dla wszystkich czymś oczywistym oraz prostym. Podczas mycia podłóg można popełnić wiele błędów w sprzątaniu, a nawet zniszczyć swoje panele lub parkiet. Na youtubowym koncie Smart Fox, na którym są publikowane różne domowe lifehacki oraz triki na łatwiejsze sprzątanie, został wrzucony filmik, w którym udzielono przydatnych wskazówek, jak myć podłogę mopem bez smug. Na początek należy przygotować czysty mop oraz wiaderko z wodą.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Jak myć podłogę, żeby była czysta?

Pamiętaj, że mycie podłogi samą wodą nie jest skuteczne. W celu porządnego czyszczenia podłóg w domu, należy dodać do wody pewien kuchenny składnik. Pachnące podłogi otrzymasz dzięki dodaniu do wody...cynamonu. Tak naprawdę wystarczy dosypać przyprawę do przygotowanej wcześniej wody z odrobiną środka czyszczącego do podłóg. Co ciekawe możesz użyć cynamonu na trzy różne sposoby. Najlepiej jeśli do wody z mopem wsypiesz cynamonu w proszku i będzie to nie więcej niż połowa małej łyżeczki. Następnie dokładnie wszystko wymieszaj we wiaderku.

Możesz również użyć cynamon w inny sposób. Zamiast przyprawy w proszku zastosuj laskę cynamonu. W tym przypadku dodaj trzy laski cynamonu do garnka z wodą (półtora litra) i postaw to na kuchence. Następnie gotuj tę mieszankę na małym ogniu przez około 10 minut. Po upływie tego czasu odstaw wywar do całkowitego wystygnięcia. Na koniec tak przygotowany roztwór wlej do wiaderka z wodą. Nie zapomnij dodać środka czyszczącego i gotowe! Teraz na pewno skutecznie umyjesz swoje podłogi.

Jak użyć cynamonu do mycia podłóg?

Istnieje jeszcze trzeci, skuteczny sposób zastosowania cynamonu do wyczyszczenia podłóg. W tym celu wystarczy po prostu dodać 5 kropli olejku cynamonowego do wiaderka z wodą. Następnie zacznij normalnie myć podłogę.

Jakie są zalety użycia cynamonu do sprzątania? Po pierwsze dodanie cynamonu do wody zapewni piękny zapach twoich podłóg. Po drugie cynamon ma działanie antybakteryjne, więc skutecznie pomoże ci w walce z bakteriami oraz różnymi drobnoustrojami. Po trzecie cynamon świetnie odstrasza mrówki. A ty jaki masz swój domowy sposób na mycie podłogi?

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także