PoradyLajfhakiNie potrzebujesz ziółek! Prosty trik poprawi zasypianie już pierwszej nocy

Nie potrzebujesz ziółek! Prosty trik poprawi zasypianie już pierwszej nocy

Sposób na dobry sen fot. freepik
Sposób na dobry sen fot. freepik
24.05.2023 12:02

Dobry sen jest istotnym elementem, dzięki któremu możemy funkcjonować. Codzienna i odpowiednia dawka snu dobrej jakości jest niezbędna dla naszego zdrowia oraz kondycji psychicznej. Poznaj sposób na dobry sen, który cię wyciszy i poprawi jakość snu, jak również sprawi, że zaśniesz niczym dziecko.

Często po długim i ciężkim dniu marzymy, żeby wreszcie położyć się spać. Mimo to zdarza się, że po przyłożeniu głowy do poduszki sen nie przychodzi łatwo. W efekcie dalej jesteśmy spięci i źli oraz przewracamy się z boku na bok. Dlatego dowiedz się, jak szybko zasnąć, ponieważ poprawi to nie tylko poziom twojego snu, ale i przyciągnie bogactwo i szczęście do twojego życia.

Poznaj sposób na dobry sen

Na samym początku warto zadbać o przewietrzenie pomieszczenia, w którym będziemy spać i sprawdzić stan naszego materaca, oraz poduszki. Jeśli wszystko jest dobrze, to może być inna przyczyna, która zakłóca nasz sen. Najczęściej jest to wina pola elektromagnetycznego, które może być zaburzone w naszej sypialni ze względu na urządzenia elektroniczne. Telefony, ładowarki czy nawet zegarki emitują pole elektromagnetyczne zaburzające nasz cykl snu. Wytwarzają jony dodatnie, które są dla nasz szkodliwe. Dlatego warto przed pójściem spać, odłączyć z prądu wszystkie sprzęty znajdujące się w pomieszczeniu. Wpłynie to pozytywnie na twój sen i energię oraz zaoszczędzi twoje pieniądze, ponieważ telefon potrzebuje ładować się krócej niż 8 godzin w ciągu nocy.

rośliny na dobry sen fot. freepik
rośliny na dobry sen fot. freepik

Pozostałe metody na dobry sen

Dawka dobrej jakości snu wpływa na naszą codzienność i funkcjonowanie. Jeśli odłączyłeś z prądu wszystkie urządzenia, a nadal nie możesz spać, to sprawdź, czy nie popełniasz tych błędów. Na początek dowiedz się, dlaczego lustra w sypialni nie są wskazane i je wyeliminuj. Lustro uważane jest za portal do innych światów, jak również nasz zaspany mózg może powodować halucynacje po spojrzeniu w nie. Nie warto też gwizdać przed pójściem spać, bo według przesądów przyciąga to złe duchy, ale i śpiewanie z samego rana może przyciągnąć do nas smutek na cały dzień. Warto też ograniczyć światło niebieskie na dwie godziny przed zaśnięciem, ponieważ negatywnie wpływa ono na nasz zegar biologiczny oraz wydzielanie melatoniny, czyli hormonu snu.

trik na bezsenność, fot. Unsplash
trik na bezsenność, fot. Unsplash

Naturalna metoda poprawiająca sen

Warto zastosować naturalne sposoby na polepszenie jakości snu, które są tanie i na pewno poczujesz poprawę. Na początek za dnia spal w sypialni liście laurowe, które mają właściwości oczyszczające lub połóż liść pod materacem, aby pochłaniał negatywną energię.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także