DomŁazienkaNikt mi nie powiedział, żeby nie trzymać tego w łazience. Teraz jest do wyrzucenia

Nikt mi nie powiedział, żeby nie trzymać tego w łazience. Teraz jest do wyrzucenia

Niektórych rzeczy nie należy trzymać w łazience.
Niektórych rzeczy nie należy trzymać w łazience.
Źródło zdjęć: © Genialne.pl
07.11.2023 14:30

Pewnie o tym nie wiesz, ale najprawdopodobniej trzymasz w łazience przynajmniej kilka rzeczy, które nie powinny się tam znaleźć. Jeśli nie znajdziesz lepszego miejsca do ich przechowywania, wkrótce będziesz zmuszony je wyrzucić.

Czynnikiem, który sprawia, że niektórych rzeczy nie powinieneś przechowywać w łazience, jest panująca w niej wilgoć. Oczywiście możesz ją ograniczyć, zapewniając pomieszczeniu odpowiednią wentylację i regularnie je wietrząc, ale po kąpieli czy praniu jej poziom zawsze będzie podwyższony. Tymczasem szkodzi ona zarówno niektórym preparatom, jak i sprzętom. Niestety są wśród nich również rzeczy, które w związku z ich przeznaczeniem większość osób chowa właśnie w łazienkowych szafkach. Oto lista rzeczy, którym jak najszybciej powinieneś znaleźć lepsze miejsce.

Jakich sprzętów nie należy trzymać w łazience?

Wilgoć nie służy wszelkiej elektronice. Łazienkowy mikroklimat sprawia, że urządzenia szybciej się zużywają. Tymczasem niewiele osób wyobraża sobie przechowywanie suszarki do włosówjakimkolwiek innym pomieszczeniu. Przecież używa się jej właśnie w łazience! Niestety, jeśli chcesz przedłużyć żywotność tego przydatnego urządzenia, powinieneś schować je gdzie indziej. To samo dotyczy innych sprzętów elektrycznych, np. prostownicy do włosów lub depilatora.

To, gdzie najlepiej przechowywać tego typu sprzęty, zależy głównie od twojej wygody. Rozsądnym rozwiązaniem jest poszukanie dla nich miejsca np. w sypialni, gdzie być może masz toaletkę z kosmetykami i innymi przyrządami związanymi z dbaniem o urodę. Jeśli nie masz takiego mebla (a za chwilę przekonasz się, że może przydać się także jako schowek na inne rzeczy), dobrym wyborem będzie szuflada komody lub jedna z półek w szafie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Jakich kosmetyków nie należy trzymać w łazience?

Czy może być lepsze miejsce do przechowywania kosmetyków niż łazienka? W niektórych przypadkach może. Wilgotne powietrze nie służy wszystkiemu, co ma sypką konsystencję. W związku z tym nie powinieneś przechowywać w łazience kosmetyków do makijażu takich jak puder, bronzer, rozświetlacz czy cienie do powiek. Gdzie je schować? Jak wspomnieliśmy, całkiem dobrym rozwiązaniem jest ustawienie w sypialni toaletki. Jeśli nie masz na nią miejsca, spakuj wszystko do kartonika i ustaw w komodzie lub szafie.

Czego jeszcze nie powinieneś trzymać w łazience?

W łazience nie powinno się przechowywać także leków. Niestety wiele osób wciąż to robi. Jeśli się do nich zaliczasz, powinieneś jak najszybciej zmienić zwyczaje. Panujące w tym pomieszczeniu ciepło i wilgoć sprawiają, że leki powoli tracą swoje właściwości. W związku z tym po jakimś czasie przestają działać. Łazienka nie jest również dobrym miejscem do przechowywania wyrobów z papieru (z wyjątkiem toaletowego). Lepiej nie zostawiaj w niej gazet ani książek, nawet jeśli lubisz oddawać się lekturze w czasie korzystania z WC lub kąpieli.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także