PoradyOd kiedy stosuję ten trik, szalik przestał się mechacić. Zazdrości mi nawet siostra

Od kiedy stosuję ten trik, szalik przestał się mechacić. Zazdrości mi nawet siostra

Jak pozbyć się zmechaceń z szalika?
Jak pozbyć się zmechaceń z szalika?
Źródło zdjęć: © Unsplash | Tamara Bellis
18.12.2023 15:27, aktualizacja: 18.12.2023 15:39

"Rękawiczki i czapki, pochowamy do czapki" za jakieś... trzy miesiące. Dziś trudno wyobrazić sobie wyjście z domu bez dodatkowego okrycia. Niestety, czapki i szalki mają to do siebie, że się mechacą i ostawiają włókna na włosach czy kurtce. Na szczęście, jest na to sposób.

Czapka, szalik i rękawiczki to nierozłączne, zimowe trio, które pomaga przetrwać niskie temperatury. Trudno wyobrazić sobie bez nich zimę, ponieważ materiał nie tylko ociepla skórę, ale też chroni ją przed uszkodzeniami i przesuszeniem na skutek mrozu.

Niezależnie od tego, z jakich materiałów zostały wykonane, po pewnym czasie zaczynają się mechacić. Niewielkie kuleczki osadzają się na włosach, kurtce czy torebce, które wymagają czyszczenia. Można tego uniknąć. Poznaj prosty trik.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Najcieplejsze okrycie na zimę

Sklepy zostały dosłownie zalane zimowymi dodatkami. Na półkach znajdują się dziesiątki czapek, szalików i rękawiczek w różnych wzorach i kolorach. Polskie zimy przypominają raczej jesień, jednak zdarza się, że temperatura spada poniżej zera, a mróz utrzymuje się przez kilka dni. W takie dni każdy marzy o ciepłym okryciu.

Które materiały zapewnią nam ciepło? Wełna, merino i kaszmir. Niestety, nie należą one do najtańszych. Ciepła czapka z naturalnej wełny to wydatek wynoszący od 150 do 200 złotych. Pamiętaj jednak, że takie czapki posłużą ci znacznie dłużej niż te wykonane z poliestru. Oczywiście, o ile o nie odpowiednio zadbasz.

Włóż szalik do zamrażarki. Pozbędziesz się uporczywego problemu

Po kilku miesiącach od zakupu zarówno szalik, jak i czapka zaczynają się mechacić. Można sobie z tym poradzić. Jak to zrobić? Wystarczy, że zawiniesz je w foliową reklamówkę, a następnie włożysz do zamrażarki na całą dobę. Po wyjęciu z zamrażarki dokładnie otrzep materiał. Zmrożone, zmechacone kulki odpadną samoistnie.

W przypadku mocnych zmechaceń przejedź po materiale rolką lub maszynką do golenia ubrań. Po zabiegu dodatki będą jak nowe, a ty pożegnasz się z nieestetycznymi kulkami. Nie zapomnij o odpowiedniej pielęgnacji materiału. Do prania warto dodać niewielką ilość octu, który zmiękczy i dezynfekuje tkaninę, a do tego, zapobiegnie elektryzowaniu.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także