PoradyDomowe trikiOd kiedy wkładam poduchę do worka, moje problemy zniknęły. Super patent!

Od kiedy wkładam poduchę do worka, moje problemy zniknęły. Super patent!

Zobacz, jak sprawnie ubrać pościel.
Zobacz, jak sprawnie ubrać pościel.
Źródło zdjęć: © Genialne
31.10.2023 11:32, aktualizacja: 20.12.2023 14:29

Regularna zmiana pościeli to prawdziwa katorga dla większości z nas. Prawidłowe założenie poszewek wymaga niemałej zręczności. Sprawdź, jak ubrać pościel. Ten trik bardzo to ułatwi.

Bardzo często czynność ta zajmuje nam więcej czasu, niż powinna. Wynika to z naszego braku zręczności lub niskiej jakości materiału poszewek. Przy okazji zmiany pościeli gwarantujemy sobie kilkunastominutową gimnastykę oraz wiele niepotrzebnych stresów. Dlatego, zamiast tracić nerwy, sięgnij do kuchennej szuflady po worki na śmieci. Okazuje się, że mają one o wiele więcej przydatnych zastosowań, niż się wydaje. Dzięki nim katorga przy każdej zmianie pościeli odejdzie w niepamięć.

Jak działa sposób z workiem na śmieci?

Upychanie poduszki w poszewce to wyzwanie dla każdej pani domu. Zazwyczaj podejmujemy kilka prób założenia jej, zanim ułoży się ona tak, jak chcemy. Jednak nie wszyscy mamy na to czas oraz cierpliwość. Warto wypróbować więc sposób z workiem na śmieci. Wszystko, co musisz zrobić, to umieścić poduszkę w worku tak, aby była ona szczelnie nim owinięta. W kolejnym kroku złap za odkurzacz i odessij zgromadzone tam powietrze. Dopiero teraz, kiedy poduszka zmniejszyła się o kilka rozmiarów, spróbuj włożyć ją do poszewki.

Pamiętaj o tym, że musi być ona cały czas w worku. Bez problemu powinna idealnie przylegać do poszewki. Na koniec energicznie ściągnij worek tak, aby bez problemu wyciągnąć go ze środka. Pod wpływem powietrza poduszka wróci do swojego normalnego kształtu, będąc już w poszewce. Trik ten nie tylko ułatwia życie, ale też sprawia, że poduszki zawsze będą idealnie pasować do poszewek.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Jak ubrać pościel?

To również nie jest łatwe zadanie. Zazwyczaj kołdra przysparza więcej kłopotu niż poduszki. Okazuje się, że od lat zmieniamy pościel w niewygodny oraz zły sposób. Wystarczy przewrócić poszewkę na lewą stronę, a następnie rozłożyć na płasko. Dopiero teraz można położyć na niej kołdrę tak, aby jej krawędzie pokrywały się z końcami poszewki. Koniecznie muszą one znajdować się na sobie, w przeciwnym razie sztuczka się nie uda.

W kolejnym kroku zacznij zwijać kołdrę razem z poszewką w rulon od strony guzików lub zamka. Ważne jest to, aby końce tych dwóch materiałów cały czas nakładały się na siebie. Dopiero kiedy zwiniesz pościel i kołdrę do samego końca, to włóż je do wnętrza poszewki. Teraz wszystko, co musisz zrobić, to zasunąć lub zapiąć jej drugi koniec. Sztuczka ta skróci czas zmiany pościeli do minimum oraz oszczędzi ci wiele nerwów.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także