PoradyLajfhakiOdżyw nim rośliny, kiedy pojawią się pąki. Potem będzie działa się magia

Odżyw nim rośliny, kiedy pojawią się pąki. Potem będzie działa się magia

nawóz dla roślin kwitnących fot. genialne.pl
nawóz dla roślin kwitnących fot. genialne.pl
01.08.2023 17:56

Kwiaty doniczkowe to piękna ozdoba parapetu. Do wyboru jest wiele roślin, dzięki czemu możemy stworzyć niepowtarzalne aranżacje. Bardzo popularnymi roślinami doniczkowymi są te kwitnące. Wymagają specjalnego traktowania, aby ich kwiaty były piękne.

Jak każde rośliny, tak i te kwitnące, narażone są na atak grzybów, bakterii i wirusów. Dlatego warto dbać o rośliny zawsze, a w szczególności w okresie kwitnienia. Oto nasz patent na domowy nawóz. Zachwyca prostotą i działaniem.

Domowy oprysk kwiatów doniczkowych za parę groszy!

Najważniejsza jest pielęgnacja roślin. To nie tylko dobre warunki i regularne podlewanie. To również domowe nawożenie roślin. To właśnie dzięki temu rośliny są chronione. Mogą też lepiej kwitnąć, ponieważ domowy nawóz sprawia, że są one dobrze odżywione. Mamy dobry patent, jak to dobrze zrobić. Do przygotowania domowego oprysku nawozem w płynie wystarczy 1 składnik! I jest nim olej rycynowy. Często stosowany w kosmetyce. Ma on również świetne zastosowanie w ogrodnictwie. Właśnie do nawożenia roślin!

Czym pryskać kwiaty doniczkowe, fot. Freepik.com
Czym pryskać kwiaty doniczkowe, fot. Freepik.com

Olej rycynowy do roślin doniczkowych

Nie zastanawiaj się długo. Zostaw chemiczne środki i postaw na domowe metody. Olej rycynowy jest używany do zwalczania bakterii, wirusów i grzybów. Ma działanie pobudzające i regenerujące. Dlatego rośliny często wręcz "zmartwychwstają" po jego zastosowaniu. Domowy nawóz do roślin doniczkowych zrobisz z niego w kilka sekund. Do litra wody w temperaturze pokojowej dodaj łyżeczkę oleju rycynowego i wstrząśnij. Podlej taką wodą od razu roślinę. Jeżeli masz rośliny zielone, czyli te, które nie kwitną, możesz podlewać nawozem z olejem rycynowym, kiedy są osłabione i marnieją. Zabieg powtarzaj raz na dwa miesiące.

odżywka dla róży. Fot. Getty Images
odżywka dla róży. Fot. Getty Images

Olej rycynowy do kwiatów

Rośliny kwitnące najlepiej wspomagać olejem rycynowym tylko w okresie pojawiania się pąków. Wtedy możesz je podlewać lub opryskiwać nawozem z olejem rycynowym raz w miesiącu. Dzięki niemu rośliny szybciej rosną, kwitną dłużej, ich kwiaty są większe i piękniej wybarwione. Będziesz zachwycony ich widokiem. Wykorzystując domowy patent, już nigdy nie sięgniesz po sklepowe preparaty! Szczególnie, że kosztuje Cię to tylko kilka groszy! Oszczędność czasu i radość z pięknych roślin.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także