PoradyLajfhakiOto do czego służy ten zwisający łańcuszek przy grillu

Oto do czego służy ten zwisający łańcuszek przy grillu

łańcuszek przy grillu fot. Danny Johnson’s Garage / you tube
łańcuszek przy grillu fot. Danny Johnson’s Garage / you tube

19.08.2023 16:58

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Grillowanie z przyjaciółmi czy rodziną to przyjemny sposób spędzania wspólnie czasu. Sezon letni z pewnością temu sprzyja. Wyjaśniamy, do czego służy łańcuszek przy grillu gazowym.

Rozpalanie grilla gazowego nie jest niczym trudnym. Mimo to może się zdarzyć, że sprzęt ogłosi strajk. Pomocny w takiej sytuacji będzie łańcuszek, który jest zamocowany z boku grilla gazowego. Oto instrukcja, jak można zrobić z niego użytek.

Do czego służy łańcuszek przy grillu gazowym?

Okres wakacyjny sprzyja robieniu grilla. Słoneczne i ciepłe dni są do tego najlepszą zachętą. To świetna okazja, żeby spotkać się z rodziną i przyjaciółmi, a także rzucić kiełbasę, steki czy inne mięso na ruszt. Popularnością cieszą się też szaszłyki, zarówno mięsne, jak i warzywne. Niestety może się tak zdarzyć, że mimo dobrych chęci, grill gazowy się nie zapali. Przyczyną tego mogą być rozładowane baterie zasilające zapalarkę. Pomocny wtedy jest łańcuszek przy grillu, który znajduje się na jego standardowym wyposażeniu. Ułatwi on zapalenie grilla. Do tego celu potrzebne będą jeszcze zapałki. Awaryjne zapalenie grill zajmie ci zaledwie kilka minut.

Barbecue grill party. Tasty food on wooden desk. Copy space.
Barbecue grill party. Tasty food on wooden desk. Copy space.

Jak rozpalić grilla?

Czynność ta jest bardzo prosta. Aby rozpalić grill gazowy bezpiecznie, omawiany poniżej cały proces krok po kroku. Dzięki temu będziesz wiedział, co dokładnie robić.

  • Weź zapałki.
  • Otwórz pokrywę grilla.
  • Umieść zapałkę w okrągłym uchwycie łańcuszka i odpal ją.
  • Włóż zapałkę przez otwór umieszczony po prawej stronie grilla.
  • Przekręć pokrętło palnika i ustaw je w pozycji max.
  • Palnik zapali się w ciągu 5 sekund.
  • Potem możesz już odpalić kolejne palniki.

Uwaga! Jeśli zapałka cały czas się pali, a mimo to grill nie zaczął działać i w powietrzu unosi się zapach gazu, natychmiast odetnij jego dopływ oraz skontaktuj się z serwisem. Niektóre modele grilli są wyposażone w tzw. system rozpalania CrossOver (tylko raz należy użyć zapalnika). Inną funkcjonalnością jest system Snap Jet, który polega na tym, że każdy palnik ma osobne rozpalanie. To rozwiązania w swoich modelach stosuje coraz więcej popularnych producentów grilli gazowych. 

łańcuszek przy grillu fot. Danny Johnson’s Garage / you tube
łańcuszek przy grillu fot. Danny Johnson’s Garage / you tube
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także