InspiracjePomysłyOto hasło, które Polacy ustawiają sobie najczęściej. Niezbyt ładne

Oto hasło, które Polacy ustawiają sobie najczęściej. Niezbyt ładne

Hasła z reguły powinny być szyfrem nie do złamania, a wiele osób nie przywiązuje do nich zbyt dłużej wagi. Prywatność oraz bezpieczeństwo są kluczem do uniknięcia poważnych nieprzyjemności, a według raportu Startup RIFFSEC najczęściej używane hasło jest nie tylko łatwe do złamania, ale też bardzo brzydkie. Jak ustawić dobre hasło? Sam go nie odgadniesz!

Teraz mam naprawdę mocne hasło
Teraz mam naprawdę mocne hasło
Źródło zdjęć: © Adobe Stock | khunkornStudio

13.04.2024 | aktual.: 23.09.2024 14:44

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Poprawnie złożone hasło uchroni przed wyciekiem danych, a przecież w dzisiejszych czasach o cyberatak nietrudno. Przypadki oszustw w internecie to już chleb powszedni, a nadal wiele osób uważa, że przecież to ich nie dotyczy, co jest niezwykle zgubnym myśleniem. Cyfry, znaki specjalne oraz duże i małe litery to najlepszy przepis na hasło, którego nie da się tak łatwo złamać. Jakie z nich jest najbardziej popularne? Ta kombinacja, o której informuje portal "wiadomosci.radiozet.pl", nie tylko zaskoczy, ale i rozśmieszy!

Jakie jest najpopularniejsze hasło?

Pomysłowość internautów w kwestii haseł jest nieograniczona, a klasyczne ustawienie swojego imienia lub nazwiska z dodatkiem cyfr wcale nie gwarantuje bezpieczeństwa. Wielu uważa, że dobre hasło będzie ciągiem cyfr "12345", co również jest popularną, ale zgubną praktyką. Używanie takich kombinacji jest niczym otwarte zaproszenie dla przestępców, co w realnym świecie można śmiało porównać do niezamykania drzwi pod nieobecność w domu. Inni decydują się na hasła w postaci imion dzieci, partnerów, a nawet pupili domowych, co również daje tylko iluzję dobrego zabezpieczenia swoich danych. 

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zestawienie najpopularniejszych haseł należy do słowa "dupa", które razem z cyframi według blisko 50 tys. osób jest solidnym zabezpieczeniem. Rozmaite konfiguracje tego wyrazu oraz jego negatywne nacechowanie wcale nie sprawi, że cyberprzestępcy go nie odgadną. Co więcej, prawdopodobnie użyją go jako jedno z pierwszych, aby dobrać się do danych lub poufnych informacji. Statystyka Startup RIFFSEC wskazuje jasno, że hasło "dupa" upodobali sobie najbardziej kinomaniacy oraz gamerzy

Z czego powinno się składać hasło?

Najlepiej ustawić hasło, które będzie liczyło co najmniej 8 znaków, ale warto zdecydować się na znacznie więcej. Idealnie długie i z pewnością bezpieczne wynosi od 12 do 14 znaków, ale nie jest ciągiem monotonnych liczb lub liter! Warto wykazać się w tej kwestii kreatywnością, a przede wszystkim pamiętać o tym, że mocne hasło zawiera w sobie małe oraz duże litery, ale też cyfry oraz znaki specjalne. Nie warto stosować w nim swojego imienia lub daty urodzenia, które w najróżniejszych kombinacjach i tak są banalne do złamania. O wiele lepiej ustawić dobre oraz silne hasło z przypadkowych liter, które nie są w żaden sposób dla nas symboliczne, ale które łatwo zapamiętasz, np. tworząc wierszyk.

Źródeł: "wiadomosci.radiozet.pl"

Źródło artykułu:Genialne.pl