PoradyUsuń od razu po wejściu do hotelu. Była pracownica ujawniła ohydny sekret

Usuń od razu po wejściu do hotelu. Była pracownica ujawniła ohydny sekret

Tak sprawdzam czystość w hotelu i dbam o zdrowie
Tak sprawdzam czystość w hotelu i dbam o zdrowie
Źródło zdjęć: © Adobe Stock, TikTok | bzyxx, marlenajonasz

13.04.2024 10:48

Sezon wypoczynkowy za pasem, przez co już teraz warto zaplanować swój pobyt w miejscu na poziomie. Wiele osób daje się skusić na niezłe ceny i atrakcyjne zdjęcia pokoi hotelowych, które tylko stwarzają pozory czystości oraz wysokiego standardu. Z czego nigdy nie korzystać w hotelu? Te rzeczy czystością nie grzeszą!

Znaczna część osób kompletnie nie zwraca uwagi na to, że pewne elementy znajdujące się na wyposażeniu pokoju hotelowego wcale nie są tak czyste, jak się wydaje. Różne historie (a szczególnie relacje pracowników tej branży) udowadniają, że niekiedy sprzątanie nie jest priorytetem właścicieli. Czego lepiej nie dotykać w hotelu? Te rzeczy usuń od razu!

Jak sprawdzić czystość w hotelu?

Czystość to podstawa, ale większość właścicieli hoteli przywiązuje do niej tylko pozorną uwagę, a serwis sprzątający trwa zamiast 40 minut, zaledwie 20! W tym czasie skupiają się oni na wymianie pościeli, posprzątaniu łazienki oraz odkurzeniu pokoju, a co z pozostałymi rzeczami? Po przekroczeniu progu swojego wakacyjnego apartamentu koniecznie zwróć uwagę na kilka przedmiotów, które skrywają mroczną hotelową tajemnicę.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Według statystyk na 81 proc. rzeczy w pokojach hotelowych można znaleźć niezwykle niebezpieczne bakterie kałowe, a przecież nie widać ich od razu gołym okiem. Strategiczne miejsca, które są najmniej czyszczone, to klamki, włączniki świateł, ale także telefony oraz piloty do sprzętu elektronicznego. Prawdziwym siedliskiem zarazków w hotelach są łazienki, a szczególnie okolica wokół toalet, umywalek, a nawet uchwytów na papier! Jeśli do tego widzimy zacieki na lustrach, armaturze oraz kabinie, to jasny sygnał, że czystością wybrany hotel nie może się poszczycić.

Z czego nie korzystać w hotelu? Lepiej daruj sobie przygotowanie smacznej kawy lub herbaty, ponieważ dostępny czajnik, szklanki lub kubki wcale nie są czyste. Zazwyczaj nikt ich nie wyparza, przez co są tylko przecierane nasączoną detergentem szmatką, która wcześniej ścierano blaty lub mniej przyjemne miejsca. Zanim spokojnie zaczniesz wczasy, to koniecznie zwróć uwagę na jakość i kondycję tapicerek, materacy, wykładzin, jak również zasłon, które w hotelach często są poplamione oraz zakurzone, przez co daleko im do czystości.

Czego nie dotykać w hotelu?

Pięknie zaścielone łóżko hotelowe nie oznacza, że od razu można beztrosko się na nim wylegiwać, ponieważ tam też znajdują się niezbyt czyste elementy. Jeśli myślisz tutaj o pościeli lub prześcieradle, to jesteś w ogromnym błędzie, ponieważ siedliskiem bakterii, którego koniecznie trzeba się pozbyć, jest narzuta. Koniecznie uważaj na nią w każdym pokoju hotelowym, ponieważ według TikTokowej rady @marlenajonasz nie są one prane regularnie:

Źródło artykułu:Genialne.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także