PoradyLajfhakiPies szybko przestanie szczekać przy oknie. Rady behawiorystki to złoto

Pies szybko przestanie szczekać przy oknie. Rady behawiorystki to złoto

pies szczeka przy oknie, fot. Getty Images
pies szczeka przy oknie, fot. Getty Images
26.08.2023 16:26

Twój pies czatuje przy oknie i szczeka, gdy tylko ujrzy najmniejszy ruch? Może być to niezwykle uciążliwe zarówno dla ciebie jak i innych mieszkańców. Behawiorystka radzi, by w takiej sytuacji postąpić w pewien szczególny sposób.

Twój pupil szczeka od razu, kiedy tylko usłyszy najmniejszy szelest? Taka sytuacja z czasem staje się uciążliwa, dlatego należy oduczyć go tego nawyku jak najszybciej. Behawiorystka ma na to doskonały sposób.

Pies uciążliwie szczeka przy oknie? Wykonaj ten trik

Gia to wykwalifikowana behawiorystka, która na Instagramie dzieli się radami dotyczącymi wychowania pupilów. Tym razem zdradza, jak oduczyć psa uporczywego szczekania, które może czasami doprowadzać do szału. Pierwsza opcja to nie dać zwierzęciu okazji na zobaczenie kogoś za oknem. W tym celu zasuwamy rolety lub przetrzymujemy go w pomieszczeniu, które ma widok na naszą prywatną posesję. Kiedy psiak jest nerwowy, lepiej wyprowadzać go w ustronne miejsca, gdzie nie widać zwierząt i ludzi. Być może twój pupil jest indywidualistą i nie toleruje innych w swoim otoczeniu. Serwis WP Kobieta pisze o triku, którym podzieliła się ze swoimi fanami specjalistka od psów.

Behawiorystka twierdzi też, że gdy tylko pies zaczyna szczekać przy oknie, powinniśmy go zawołać, a za przyjście nagrodzić smakołykiem. Takie odciąganie uwagi również ma działać skutecznie.
Obraz

Rasa psa ma znaczenie

Jeśli chcesz spokojnego psa, który nie będzie głośny, nie decyduj się na małe rasy. Pieski o niewielkim rozmiarze są znacznie żywsze i potrafią szczekać tylko dlatego, że zalewa ich szczęście, np. gdy ujrzą swojego właściciela. Można je prowadzić na lekcje, na których krok po kroku poznajesz charakter pupila, a także dostajesz profesjonalne porady, jak go wychować. Behawiorysta podchodzi indywidualnie do każdego psa, by później określić problemy, na które należy zwrócić uwagę. Czas i cierpliwość to klucz do osiągnięcia dobrych rezultatów. Jednak należy pamiętać o tym, że pies to nie zabawka, więc nie możemy oczekiwać, że będzie robił tylko to, co mu nakazujemy.

Pies szczeka przy oknie? Musisz go tego oduczyć, fot. freepik
Pies szczeka przy oknie? Musisz go tego oduczyć, fot. freepik
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także