PoradyPod takim kocem nigdy się nie wyśpisz. Wyrzuć go ze swojej szafy

Pod takim kocem nigdy się nie wyśpisz. Wyrzuć go ze swojej szafy

Ten materiał sprawia, że miękki koc jest najgorszy do spania. Fot. Freepik
Ten materiał sprawia, że miękki koc jest najgorszy do spania. Fot. Freepik
05.10.2023 09:37

Noce robią się chłodne, a kaloryfery są jeszcze zimne. W takiej sytuacji wiele osób sięga po koce i stosuje je jako dodatkowe nocne okrycia. Nie jest to najgorszy pomysł pod warunkiem, że wiesz, jaki koc wybrać. Jest jeden materiał, którego powinieneś unikać.

Jesienią poza ciepłymi swetrami wyciągami z pawlaczy i piwnic również koce. To świetny sposób, by dogrzać się w ciągu dnia lub w nocy, gdy robi się naprawdę chłodno. Warto wiedzieć, jaki jest najlepszy, a jaki najgorszy koc do spania. Niewłaściwe dobrane okrycie może mocno pogorszyć jakość snu.

Jaki koc wybrać do spania?

Koc, którym przykrywasz się w nocy, musi być ciepły, ale również zapewniać odpowiednią cyrkulację powietrza. Właśnie dlatego powinieneś postawić na oddychające materiały takie jak wełna, bawełna czy len. Ogrzeją cię, ale nie doprowadzą do przegrzania organizmu. Jeśli jesteś bardzo wyczulony na chłód, wybierz koc z owczej wełny. Ona również "oddycha", ale ma dużą zdolność utrzymywania ciepła. Pod takim kocem z pewnością nie zmarzniesz.

Young woman lying on sofa at home, rest and sleeping covered blue warm blanket
Young woman lying on sofa at home, rest and sleeping covered blue warm blanket

Jaki jest najgorszy koc?

Jaki koc to najgorszy wybór? Specjaliści nie mają wątpliwości, że nie powinno się spać pod okryciami z akrylu. Takie koce są ciepłe i ładnie wyglądają, ale wykonano je ze sztucznego, nieprzepuszczającego powietrza materiału. W związku z tym powodują przegrzewanie się organizmu. Śpiąc pod akrylem, spocisz się i będziesz odczuwał nieprzyjemną duszność. To z kolei wpłynie negatywnie na jakość snu. Może zdarzyć się nawet tak, że obudzisz się w środku nocy zlany potem i będziesz miał problemy z ponownym zaśnięciem. Lepiej nie ryzykować i na noc wybrać koc z naturalnego materiału. Ten akrylowy przyda się w domu na inne sposoby.

Wiemy, jaki jest najlepszy, a jaki najgorszy koc do spania. Fot. Freepik
Wiemy, jaki jest najlepszy, a jaki najgorszy koc do spania. Fot. Freepik

Do czego wykorzystać koc akrylowy?

Koc z akrylu to najgorszy wybór na nocne okrycie, ale może stanowić piękną jesienną dekorację salonu. Możesz ułożyć go na kanapie lub fotelu, a we wnętrzu od razu zrobi się przytulniej. Wybór wzorów i kolorów jest tak duży, że z łatwością dopasujesz go do wystroju mieszkania. Możesz również okrywać nim łóżko lub kanapę. W ten sposób będzie pełnił funkcję nie tylko dekoracyjną, ale również zabezpieczającą mebel przed kurzem oraz innymi zabrudzeniami. Takie okrycie dobrze sprawdzi się również jako dodatkowa warstwa na posłaniu twojego psa lub kota. Wiosną i latem możesz również zabierać koc z akrylu na pikniki lub na plażę.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także