PoradySprzątaniePodkradam dziecku i przecieram. Biały nalot znika, a czarny zlew błyszczy jak ze sklepu

Podkradam dziecku i przecieram. Biały nalot znika, a czarny zlew błyszczy jak ze sklepu

Teraz już wiem, czym czyścić czarny zlew
Teraz już wiem, czym czyścić czarny zlew
Źródło zdjęć: © Adobe Stock | eightstock
02.03.2024 14:03

Każdy posiadacz czarnego zlewu i armatury jest z nich zadowolony tylko do pierwszych zabrudzeń. Potem zaczyna się niemały problem z wyczyszczeniem ich tak, aby lśniły jak z katalogu. W wielu przypadkach wymaga to dużego nakładu czasu oraz nerwów. Jak pozbyć się białego nalotu z czarnego zlewu? Do tego przyda się dziecięcy kosmetyk.

Czarny kolor armatury prezentuje się niezwykle elegancko, ale ma sporą wadę, ponieważ od razu widać na nim najmniejsze zabrudzenie. Biały osad tworzy na czarnym zlewie nieestetyczne plamy, których trzeba się systematycznie pozbywać. Najlepiej byłoby czyścić zlew po każdym użyciu, ale nikt nie ma tyle czasu i cierpliwości. Wtedy pozostaje zastosować skuteczny patent za grosze z dziecięcej kosmetyczki.

Jak czyścić czarny zlew?

Wielu posiadaczy czarnego zlewu inwestuje w drogie specyfiki, które często nie przynoszą zamierzonego efektu. Biały osad powraca, a my znowu kupujemy preparaty i ponownie się rozczarowujemy. Takie błędne koło w czyszczeniu zlewu nie przyniesie nic dobrego, a z pewnością nie sprawi, że czarna powierzchnia zacznie lśnić jak nowa. W myciu czarnego zlewu nie należy z góry zakładać porażki ze względu na kolor wybranej powierzchni, który wbrew pozorom nie jest tak trudny w utrzymaniu czystości, jak mówią.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Biały osad na czarnym zlewie jest tak naprawdę równoznaczny z żółtym osadem na białym zlewie, a to oznacza, że należy walczyć z nim w ten sam sposób. Sekretem idealnie czystej czarnej armatury kuchennej jest regularność, o której mało kto pamięta, a co dopiero stosuje. Zamiast narzekać na zabrudzenia, powinieneś załapać za domową mieszankę czyszczącą, a potem przy pomocy zaledwie jednego kosmetyku przywrócić czarnemu zlewowi blask. Dzięki temu twoi znajomi będą myśleć, że wymieniłeś go na nowy.

Domowy sposób na czarny zlew

Najprostszym sposobem na wyczyszczenie czarnego zlewu będzie użycie płynu do naczyń, którym możesz myć go po każdym użyciu, a zajmie to zaledwie kilka sekund w ciągu dnia. Natomiast jeśli twój czarny zlew zaczął zmieniać kolor na biały, to musisz użyć ultraczyszczącej mieszanki wody i octu w proporcji 2:1. Dzięki niej osad wapienny zniknie w mgnieniu oka, ale to nie wszystko, co możesz zrobić.

Jeśli zależy ci na tym, aby brud na czarnym zlewie osiadał wolniej, sięgnij po oliwkę dla dzieci, która błyskawicznie odświeży czarny kolor, a przy tym zabezpieczy go przed osadem. Wszystko, co musisz zrobić, to przetrzeć oliwką powierzchnię zlewu, a zadziała ona niczym sklepowy środek konserwujący armatury. Plusem tego patentu jest to, że w kuchni zacznie panować przyjemny aromat, a czarny zlew odzyska swój blask na długo.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także