PoradyLajfhakiPo otwarciu jedzenie okazało się zepsute? Oto co zrobić, by nie stracić pieniędzy

Po otwarciu jedzenie okazało się zepsute? Oto co zrobić, by nie stracić pieniędzy

Zepsute jedzenie podlega reklamacji.
Zepsute jedzenie podlega reklamacji.
Źródło zdjęć: © Adobe Stock | Konstiantyn Zapylaie
28.02.2024 16:39

Czy zdarzyło ci się kiedyś wrócić ze sklepu i zauważyć, że zakupione jedzenie jest zepsute? Niestety jest to poważny błąd sklepu. Nie wszyscy wiedzą, co należy zrobić w takiej sytuacji. Podpowiadamy, jak nie stracić pieniędzy, gdy zdarzy się taki zakup.

Niestety czasami zdarza się taka sytuacja, że kupujesz w sklepie jakiś produkt, a dopiero w domu po jego otwarciu zdajesz sobie sprawę, że jest on zepsuty. Zazwyczaj świadczy to o nieodpowiednim przechowywaniu produktów przez sklep lub niewystarczającą kontrolę dat przydatności jedzenia do spożycia. Oczywiście jeśli po otwarciu zakupionego produktu okaże się on zepsuty, to pamiętaj, że nie nadaje się on do zjedzenia i należy go wyrzucić. Zanim to jednak zrobisz, dowiedz się co zrobić, aby nie stracić pieniędzy, które wydałeś na zakupy.

Jak odzyskać pieniądze za zakup zepsutego jedzenia?

Jeżeli kupiłeś w sklepie przeterminowane produkty lub data ważności jedzenia nadal jest dobra, ale żywność ma widoczną pleśń, to w takim wypadku możesz ubiegać się o zwrot kosztów zakupu. Przede wszystkim dzięki temu nie stracisz pieniędzy. Jak jednak uzyskać zwrot? Należy dokonać reklamacji produktu. Dokładnie cały ten proces wyjaśnia na TikToku profil @panparagon.app. Według niego, jeśli kupiłeś np. owoce, które są pokryte pleśnią lub ewidentnie są nieświeże, to taki produkt możesz bez problemu zareklamować.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Czy reklamacja zepsutego jedzenia jest trudna? Na szczęście nie. Reklamacji dokonujesz bezpośrednio u sprzedawcy, u którego nabyłeś towar. Masz na to trzy dni od zakupów. Warto podkreślić, że dotyczy to również produktów przecenionych. Jeśli więc trafiłeś na zjełczałe masło, zwietrzałą kawę czy zgniłe warzywa i owoce, to masz oczywiście prawo do wymiany towaru, obniżenia ceny lub całkowitego zwrotu pieniędzy. Dodatkowo musisz wiedzieć, że każdy sklep podlega temu samemu prawu, więc nie ma znaczenia czy twój nieudany zakup wydarzył się w supermarkecie, osiedlowym sklepie czy na lokalnym bazarku.

Gdzie wyrzucać zepsute jedzenie?

Oczywiście oprócz zareklamowania zepsutego jedzenia, pamiętaj, że nieświeże lub pokryte pleśnią produkty koniecznie trzeba usunąć z lodówki oraz szafek. Nie należy jednak przekazywać zepsutego jedzenia na cele charytatywne lub dawać ich do zjedzenia zwierzętom. Grozi to zatruciem. Nieświeże produkty trzeba niezwłocznie wyrzucić. Jednak nie każde przeterminowane jedzenie zaleca się wyrzucać do zwykłego, kuchennego kosza. Zepsute mięso, wędliny, parówki, kiełbasy czy przeterminowane jogurty oraz sery powinny być wyrzucane do kontenerów na odpady zmieszane.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także