InspiracjeModaPokaż mi swoje buty, a powiem ci jakim jesteś człowiekiem. Co obuwie mówi o twojej osobowości?

Pokaż mi swoje buty, a powiem ci jakim jesteś człowiekiem. Co obuwie mówi o twojej osobowości?

Kobieta w butach na obcasie
Kobieta w butach na obcasie
Źródło zdjęć: © Getty Images | South_agency
13.11.2023 14:22

Uniwersytet w Kansas przeprowadził śmiałe badania na temat tego, jak buty definiują człowieka. Okazuje się, że to, co wciągasz na stopy, dokładnie informuje o tym, jakim typem człowieka jesteś. Mimo że brzmi to dosyć powierzchownie, to fakty mówią same za siebie. Sprawdź, czy twoje ulubione buty znalazły się w zestawieniu. Być może odkryjesz nową prawdę o sobie!

Ludzie oceniają nas non stop. Nie ważne czy stoisz w metrze, autobusie czy odbywasz wieczorny spacer z psem. Część z nich robi to nieświadomie, wystarczy, że na ciebie spojrzą i do ich głowy przychodzi jakaś opinia. Zdecydowana większość zerka na buty, bo to właśnie one często definiują naszą osobę. Nie chodzi tutaj o markę, a styl, w jakim najlepiej się czujesz.

Co buty mówią o mojej osobie?

Wybierasz się na spotkanie z nową poznaną osobą lub czeka cię pierwsza randka z dziewczyną, która od dawna wpadła ci w oko? Koniecznie przemyśl, co na siebie włożysz. Ludzie oceniają innych już po kilku sekundach, a ubranie i buty to jedne z takich rzeczy, które jako pierwsze rzucają się w oczy. Warto na wstępie odrzucić teorię, że tylko drogie i markowe ubrania świadczą o wysokim statusie społecznym. W tych czasach mniej znaczy więcej, a posiadanie drogiego obuwia przez osoby niemajętne to częsta sztuczka, która ma nas oszukać w kwestii tego, czy ktoś posiada pieniądze.

  • Wygodne i praktyczne buty, jak trampki czy sneakersy to najczęściej obuwie ludzi miłych i otwartych.
  • Buty o nudnym kroju i ziemistych barwach bywają odbierane nieco negatywnie, a takie osoby z góry dostają łatkę nudnych i zamkniętych.
  • Ciężkie sznurowane trapery to pokaz siły charakteru. Takie osoby są widziane już z daleka, gdyż wyróżniają się z tłumu.
  • Zakładanie klapek na ważne spotkania raczej nie jest mile widziane, mówi się, że takie osoby szukają jedynie uciech cielesnych, a stabilność nie jest ich priorytetem.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Jak postrzegają nas inni, gdy nosimy obcasy?

Buty na obcasie mają to do siebie, że z góry powodują, iż stylizacja prezentuje się elegancko. Jest mnóstwo rodzajów szpilek, lecz musisz wiedzieć, że jeśli masz na sobie wyższe buty, to twój rozmówca z pewnością to zauważy. Czarne szpilki sugerują, że jesteś poważną i zimną osobą. Jeśli na domiar tego są one bardzo wysokie, to znak, że chcesz, by cię zauważono.

Kobieta w szpilkach
Kobieta w szpilkach© Freepik | martyna1802

Kolorowe buty sugerują, że jesteś empatyczną osobą. To do ciebie najczęściej przychodzą ludzie z pytaniem, a także uśmiechają się na drodze. Z kolei dziwaczne buty o nieregularnych kształtach sugerują, że jesteś osobą o odmiennych poglądach, która ma skłonności do agresji.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także