NewsyPomaga wybrać imię dla dziecka. Rodzice słono płacą za usługę

Pomaga wybrać imię dla dziecka. Rodzice słono płacą za usługę

300 dolarów — tyle kosztuje konsultacja imienia dla dziecka.
300 dolarów — tyle kosztuje konsultacja imienia dla dziecka.
Źródło zdjęć: © Unsplash | Bia Octavia

21.12.2023 07:19

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Przed przyszłymi rodzicami czeka wiele ważnych decyzji. Jedną z pierwszych i zarazem najważniejszych jest wybór imienia. Część rodziców ma z tym problem. Tutaj z pomocą przychodzi Taylor Humphrey, doświadczona doula i konsultantka imion.

Taylor Humphrey to Amerykanka, która jest doświadczoną doulą. Spełnia rolę asystentki przyszłych rodziców i wspiera ich w trakcie ciąży, porodu i połogu. Doula z wykształceniem medycznym może odebrać poród domowy albo uczestniczyć w porodzie w szpitalu.

W Polsce doule cieszą się coraz większą popularnością, jednak w Stanach Zjednoczonych wynajęcie douli jest już standardem. Niestety, nie każdy może sobie na nią pozwolić, bowiem to sporo kosztuje.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Pomaga wybrać rodzicom imię dla dziecka. Usługa kosztuje krocie

Głównym zadaniem douli jest wspieranie przyszłych rodziców, zwłaszcza matki, na każdym etapie ciąży, a także w trakcie porodu i połogu. Wykształcona doula nauczy jak poprawnie karmić i przewijać dziecko, a także jak nawiązać z nim silną więź już od pierwszych dni życia. Taką doulą jest Taylor Humphrey. W zakres pełnego pakietu opieki wchodzi wsparcie douli od momentu zajścia w ciąże do końca połogu (do ośmiu tygodni po porodzie), doradztwo, konsultacje, raport, książeczka lub film pamiątkowy oraz... konsultacja imienia.

Koszt opieki wynosi od 1500 do 30 tys. dolarów, co w przeliczeniu na złotówki daje aż 126 tys. złotych. Z oferty douli korzystają politycy, sportowcy i celebryci, których stać na taką usługę. W 2015 roku Humphrey rozszerzyła swoją ofertę o konsultację w sprawie imienia dziecka. Usługa kosztuje "zaledwie" 350 dolarów, czyli niecałe 1500 złotych. Po konsultacji poprzedzonej wywiadem rodzice otrzymują 15 propozycji imion wraz z komentarzem.

1500 złotych za wybór imienia

- Twoje imię jest twoim przeznaczeniem. To twoja tożsamość. To twoja marka. To pierwsze wrażenie, jakie ludzie będą o tobie mieć. Myślę, że rodzice w końcu zdają sobie sprawę, że wybór imienia naprawdę może zadecydować o kierunku życia ich dzieci powiedziała Humphrey w rozmowie z brytyjskim dziennikiem "The Guardian".

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także