ZagadkiLogicznePraca domowa skłóciła całą rodzinę. Poszło o wynik równania z podstawówki

Praca domowa skłóciła całą rodzinę. Poszło o wynik równania z podstawówki

Kolejne równanie podzieliło internet. Tym razem spróbujemy rozwikłać zagadkę zadania domowego pewnego ucznia, którego rodzice polegli, a więc ten poprosił o pomoc internautów. Jak możesz się spodziewać, w sieci zawrzało.

Problematyczne równanie..
Problematyczne równanie..
Źródło zdjęć: © Canva

20.01.2024 | aktual.: 20.01.2024 18:12

Zagadki matematyczne potrafią być zabawne i pouczające, lecz częściej prowadzą do irytacji i kłótni między "mądrymi a mądrzejszymi". Tak samo było w przypadku powyższej łamigłówki, gdzie jedyną trudnością było postępowanie zgodnie z kolejnością wykonywania działań. Proste równanie jest w stanie zweryfikować, kto kiedyś uważał na lekcjach matematyki. Wystarczy jedno potknięcie, a wynik okaże się błędny.

Proste równanie, które podzieliło internet

Zagadki matematyczne nazywane po angielsku "brain teasers", mają na celu udowodnienie, że to najprostsze działania potrafią sprawiać nie lada problem. Oczywiście spokojna analiza i rozbicie równania na kilka etapów pozwolą na wyliczenie prawidłowego wyniku. Zaraz zobaczysz, jakie to łatwe. Poniższe działanie da się wykonać w pamięci, lecz jeśli jest to dla ciebie problem, przygotuj sobie coś do pisania. Oto jak powinno wyglądać rozwiązanie problematycznego równania:

30÷5(2+2(1+1)) = 30÷5(2+2(2)) = 30÷5(2+4) = 30÷5(6) = 6(6) = 36

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Podczas rozwiązywania równania powstało dużo błędnych odpowiedzi, które później powtarzały się w komentarzach pod wpisem ucznia. Wiele osób uważa, że prawidłowy wynik to 1, inni — że 48. Kluczem do rozwiązania działania jest postępowanie zgodnie z zasadami wykonywania działań. Najpierw należy zająć się nawiasami, później mnożyć i dzielić, a na samym końcu dodawać i odejmować. Zapis nie powinien pozostawiać żadnych wątpliwości.

Łamigłówki są w stanie pobudzić twój mózg do pracy

Masz wrażenie, że ciągle czujesz się ospały, a w twojej głowie powstało coś na wzór mgły, która blokuje zdolność logicznego myślenia? Być może twój mózg jest narażony na mnóstwo bodźców, przez co przestaje pracować, jak należy. Równania, zagadki matematyczne czy łamigłówki to idealna forma treningu dla najważniejszego "mięśnia" w twoim ciele! Oczywiście mowa o mózgu, który potrzebuje stałej symulacji tak, jak każdy inny narząd w naszym ciele.

Trening mózgu może przebiegać na wiele sposobów. Najpopularniejszy z nich to wyżej wymienione zagadki, lecz warto pamiętać, że nie jest to jedyna opcja. Równie dobrze działają poznawanie nowego języka, obcowanie ze sztuką czy medytacja. Główna idea tych "ćwiczeń" to zaserwowanie przyjemnej dawki nauki, która otworzy przed tobą wiele nowych drzwi. Wszystko, co dobrze ci znane sprawia, że czujesz znużenie, a twoja głowa przestaje pracować i działa w trybie automatycznym. Jeśli mózg napotka barierę np. językową, podejmie podwójny wysiłek, by ją przeskoczyć!

zagadkatrening mózgumatematyka