Nawet inżynierowie kłócą się o wynik. Jaka jest poprawna odpowiedź?
Powyższe równanie to poważny powód to ostrych sporów, a każda z odpowiedzi jest zupełnie inna. Z tego powodu mało kto podaje prawidłowy wynik. Niewiele osób wie, jak rozwiązać tę zagadkę matematyczną poprawnie. Czy już wiesz, od czego zacząć?
Mało kto poświęca swój czas na obliczenia matematyczne, ponieważ najczęściej wiążą się one z niemiłymi wspomnieniami. Szkolne lata z pewnością nie były łatwe, a skoro wtedy nie lubiłeś równań, to dlaczego miałbyś rozwiązywać je dzisiaj? Odpowiedź jest prosta — dla swojego mózgu oraz ćwiczenia logicznego myślenia.
Jak rozwiązać równanie?
Musisz wiedzieć, że to działanie tylko na pozór jest straszne. Tak naprawdę pochodzi z podręcznika ze szkoły podstawowej, a dzieci rozwiązują je bez chwili zawahania. Skąd więc tak ogromny opór u dorosłych? Z biegiem lat wiedza, która nie jest wykorzystywana, ulatuje, a tym bardziej z matematyki. Dziedzina ta jest niezwykle trudna, ale jednocześnie ma określone zasady. Dzięki ich znajomości nigdy nie podasz złego wyniku, a dodatkowo liczenie pójdzie szybko.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Lifehacki, które zmienią rzeczywistość!
Jeśli nie przypominasz sobie żadnych zasad matematycznych, to nie ma powodu do zmartwień lub wstydu, ponieważ nikt nie jest wszechwiedzący. Wystarczy kilka sekund, aby równanie stało się banalnie proste. Zanim sięgniesz po kalkulator, lepiej weź kartkę papieru i długopis. Kiedy zapiszesz sobie działanie odręcznie, to lepiej zapamiętasz schemat działania, a przy okazji wykonasz trening mózgu.
Od tego zacznij obliczenia
Pamiętaj o tym, aby nerwy zostawić na boku, ponieważ nie pomogą w rozwiązywaniu równania. Często zbyt emocjonalnie podchodzimy do zadań matematycznych, co prowadzi do niechęci. W matematyce nie ma miejsca na emocje, a uratować z opresji może tylko chłodna logika i znajomość zasad. Jeśli kusi cię, aby zacząć od dzielenia, to lepiej się zatrzymaj już teraz. Według prawidłowej kolejności wykonywania zadań pierwszeństwo w tym równaniu ma nawias.
Z dodawaniem poradzi sobie każdy, a po uzyskaniu wyniku dobrze jest zapisać działanie na nowo: 48 : 2 (12). Z pewnością teraz wygląda o niebo lepiej, a jeśli znowu chcesz zacząć od nawiasu, to popełnisz kolejny karygodny błąd. Musisz wiedzieć, że między dwójką a dwunastką znajduje się znak mnożenia. Lepiej w liczeniu pomoże ci zapis "48 : 2 x 12", jakie więc działanie w tym równaniu będzie kolejne?
Według zasad powinniśmy zacząć od dzielenia. Możesz wspomóc się kalkulatorem lub szybko policzyć to działanie w myślach. Wynik dzielenia to 24. Jeśli wyszło ci inaczej, to lepiej sprawdź to ponownie. Teraz pozostaje nam tylko mnożenie, czyli "24 x 12". Tutaj również przyda się kalkulator, a poprawna odpowiedź na to działanie wynosi 288. Inny wynik (w postaci 2), który jest najczęstszą odpowiedzią, to rażący błąd.