Przy zlewie trzymam spinacz. Pomaga mi rozwiązać obrzydliwy problem
03.09.2023 11:55
Zalogowani mogą więcej
Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika
Myślałeś kiedyś jak wysuszyć gąbkę do zmywania naczyń? Może nie wiesz, lecz zmywaki to istne siedlisko bakterii. Jeśli nie zadbasz o ten gadżet to, mikroorganizmy przeniosą się na twoje talerze, a co za tym idzie, będą mieć kontakt z jedzeniem. Brzmi obrzydliwie, prawda?
Aby nie wyhodować nowego życia na myjce do naczyń, musisz poznać sposób na to, jak ją odpowiednio konserwować. Oczywiście gąbka jest często wymieniana, lecz to i tak za rzadko, w porównaniu z tym co się na niej tworzy w ciągu doby. Sprawdź poniżej co z nią zrobić.
Twoja myjka jest bardziej brudna niż myślisz
Gąbka do naczyń jest stale mokra, ma kontakt z resztkami jedzenia i leży w domowym pomieszczeniu, gdzie jest wysoka temperatura. Czyż to nie brzmi jak raj dla małych żyjątek? Niestety tak. Na dodatek mało kto zdaje sobie z tego sprawę, że myję należy wyrzucać co kilka dni, bo zawiera więcej bakterii niż mieści się na muszli klozetowej. Sam brzydki zapach, na gąbce to nic innego jak odchody bakterii, które zaczynają się rozkładać. Aby zmniejszyć ryzyko rozmnażania się mikroorganizmów i utrzymać gąbkę w lepszej kondycji, należy bezwzględnie suszyć ją po każdym użyciu. Wystarczy trik ze spinaczem biurowym!
Zobacz także
Jak wysuszyć i odkazić gąbkę za pomocą domowego triku?
Aby gąbka mogła swobodnie odciekać z nadmiaru wody, potrzebujesz spinacza biurowego, który będzie służył jako podpórka. Wystarczy zapiąć go na jednym boku gąbki i postawić na zlewozmywaku. Woda będzie miała swobodne ujście, a gąbka szybciej stanie się sucha. Poza suszeniem warto od czasu do czasu przeprowadzić dezynfekcje. Do tego celu potrzebujesz miski z wodą, płynu do naczyń oraz mikrofalówki. Namydl gąbkę, wstaw ją do miski z niewielką ilością wody i umieść w mikrofali. Ustaw program na średnią moc i czas na 1,5 minuty. Gąbka zostanie porządnie wygotowana w misce, a wszystkie bakterie ulegną zniszczeniu. Kiedy mikrofala się wyłączy uważaj, by nie poparzyć sobie rąk. Miska i gąbka będą niezwykle gorące.