PoradyLajfhakiRobi mydło z kobiecego mleka. Produkty sprzedaje w sieci

Robi mydło z kobiecego mleka. Produkty sprzedaje w sieci

Kobiece mleko ma cudowne działanie, fot. Freepik/Facebook - Britni Eddy
Kobiece mleko ma cudowne działanie, fot. Freepik/Facebook - Britni Eddy
28.10.2023 11:11

Pewna kobieta postanowiła wykorzystać swój pokarm z piersi w celach zarobkowych. Robi z niego mydła i kremy, a towar w błyskawicznym tempie znika z aukcji internetowych. Kobiece mleko jest bardzo cenne, lecz czy może się przysłużyć komuś innemu niż niemowlakom? Otóż kosmetyki z tego surowca to recepta na piękno!

Jak można wpaść na taki pomysł? Wiele osób jest w szoku, gdy słyszy o biznesie Britni Eddy. Wszystko zaczęło się od chwili, gdy mąż bohaterki rozmroził zapasy mleka. Aby go uratować, kobieta wymyśliła sprytny sposób na przerobienie ich na mydła i kremy. Okazało się, że był to strzał w dziesiątkę!

Kobiece mleko to cenna substancja

W trakcie ciąży, u kobiet zachodzi proces laktacji, czyli wytwarzania mleka w piersiach. Ten płyn to pokarm dla małych dzieci, które odnajdują w nim wszystkie potrzebne składniki do rozwoju. Czasami bywa tak, że nasze ciało wytwarza go więcej, niż potrzebuje dziecko. Trzeba go regularnie odciągać, by nie powstało zapalenie. Nadmiar można spokojnie zamrozić i wykorzystać w innym czasie. Pokarm poddany pewnej obróbce, może sprawdzić się jako odżywczy krem lub nawilżające mydło do ciała.

Obraz

Sposób na biznes. Mleko matki przerobione na kosmetyki

Mieszkanka Idaho w Stanach Zjednoczonych mówi głośno o tym, że kobiece mleko jest jednym z najlepszych kosmetyków dla skóry. Mogą go używać zarówno dorośli jak i dzieci. Bohaterka wpadła na pomysł przerobienia mleka, które zostałoby zmarnowane, gdyż jej mąż rozmroził zbyt dużą ilość, której nie zjadłoby żadne dziecko. Warto wspomnieć, że przydatność to zaledwie kilka godzin po rozmrożeniu. Aby nie zmarnować cennej substancji, kobieta wymyśliła jak sprytnie je przerobić. Krem z mleka jest genialnym środkiem nawilżającym, który łagodzi skórę i redukuje zmarszczki. Mydło jest znacznie delikatniejsze od sklepowych produktów. Aktualnie jej firma nosi nazwę Mama's Magic Milk a mleko jest dostarczane od różnych kobiet, które mają jego nadmiar i chcą się nim podzielić. Właścicielka biznesu przyznaje, że spotyka się z różnymi opiniami ludzi, lecz jej zdaniem nie robi nic złego. Skoro kosmetyki mają takie cudowne działanie, to czemu ma ich nie robić?

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także