NewsyRuszyło darmowe mycie okien. Kto może skorzystać?

Ruszyło darmowe mycie okien. Kto może skorzystać?

Darmowe mycie okien dla seniorów.
Darmowe mycie okien dla seniorów.
Źródło zdjęć: © Adobe Stock | xartproduction
13.03.2024 17:21

Mieszkańcy Kalisza doczekali się wspaniałej akcji pod nazwą "Mycie okien u Seniora". Jak sama nazwa wskazuje, starsi ludzie zamieszkujący miasto mogą liczyć na nieodpłatną pomoc osób trzecich przy myciu okien. Kto może się ubiegać o wsparcie?

Mycie okien to nie zajęcie dla osób starszych. Wyciąganie rąk do górnych części szyb i stanie na chyboczących stołkach niesie za sobą prawdziwe ryzyko. Jeśli osoba starsza nie może liczyć na pomoc bliskich, a mieszka w Kaliszu warto poinformować ją o projekcie społecznym "Mycie okien u Seniora". Jeśli spełnia warunki, ekipa sprzątająca umyje jej okna bez dodatkowych opłat.

Mycie okien za darmo. Kto może się ubiegać o ulgę?

Wraz z rozpoczęciem wiosny w Kaliszu zorganizowano świetną akcję, której głównym celem jest pomoc seniorom. Mycie okien nie należy do najprostszych czynności, a w przypadku osób starszych próba uprzątnięcia okien na piętrze może skończyć się prawdziwą tragedią. Właśnie dlatego miasto stwierdziło, że seniorzy w wieku 75 lat i więcej mogą liczyć na darmowe mycie okien. Akcja ruszyła 4 marca 2024 roku i trwa do 29 listopada 2024 roku lub do wcześniejszego wyczerpania środków finansowych.

"Mycie okien u Seniora" to akcja, za którą nie trzeba płacić. Ekipa sprzątająca zapewni wszystkie środki czystości, które przydadzą się do mycia parapetów, ram okiennych i szyb (zarówno z zewnątrz jak i wewnątrz). Realizator akcji jest zobowiązany znaleźć kadrę, która będzie mogła posprzątać w domu każdego seniora, który zgłosi się po pomoc.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Darmowe mycie okien. Jakie warunki należy spełnić?

Pierwszy, najważniejszy warunek to odpowiedni wiek i zamieszkanie. W tym przypadku seniorzy to osoby, które skończyły 75 lat i są na stałe zameldowane w Kaliszu. Muszą mieszać same, z osobą niepełnosprawną lub chorującą na przewlekłą chorobę, która wyklucza normalne funkcjonowanie.

Jak zgłosić się do programu? Z racji tego, że darmowe mycie okien jest skierowane do osób starszych, które zwykle nie są biegłe w obsłudze komputera, wszelkie zgłoszenia przyjmuje się drogą telefoniczną. W każdy poniedziałek od godziny 9:00 do 13:00 można zgłaszać zapotrzebowanie pod numerem 510 493 497. Z reguły maksymalny czas oczekiwania na mycie okien to około dwóch tygodni i jest uzależniony od ilości zgłoszeń.

Jak często można korzystać z darmowego mycia okien? W regulaminie akcji wyraźnie napisane jest, że akcja jest jednorazowa w okresie trwania projektu. Później skorzystanie z tej opcji będzie niemożliwe, chyba że ruszy kolejna edycja darmowego mycia okien. Dla zainteresowanych pełen regulamin dostępny jest na oficjalnej stronie Kalisza. Warto poinformować starszych sąsiadów o takiej akcji, być może i oni potrzebują pomocy.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także