PoradyNie możesz już patrzeć na rysy na lodówce? Dzięki temu trikowi szybko znikną

Nie możesz już patrzeć na rysy na lodówce? Dzięki temu trikowi szybko znikną

rysy na lodówce, fot. Genialne.pl
rysy na lodówce, fot. Genialne.pl

25.05.2023 10:24

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Rysy na lodówce ze stali nierdzewnej, choć zwykle są niewielkich rozmiarów, potrafią mocno drażnić nasze oczy. Podpowiadamy, jak w kilka minut pozbędziesz się ich domowym sposobem.

Stal nierdzewna, którą pokrywane są lodówki i inne domowe sprzęty, świetnie się prezentuje, jest łatwa do czyszczenia, a także odporna na korozję. Teoretycznie nie tak łatwo ją zarysować, ale w większości domów znajdziemy sprzęty, na których pojawiły się zadrapania. Szczególnie narażona jest na nie lodówka. Kiedy już zauważymy rysę, zwykle mocno kłuje ona w oczy. Podpowiadamy, jak się jej pozbyć.

Dlaczego rysy na lodówce to taki duży problem?

Nawierzchnia ze stali nierdzewnej teoretycznie jest wytrzymała i odporna na uszkodzenia. W praktyce wystarczy nieodpowiednie czyszczenie (zbyt mocne szorowanie), szurające magnesy lub nieuwaga dzieci, by na gładkiej powierzchni pojawiły się zarysowania. Rysy powstają nie tylko na lodówce, ale również innych sprzętach ze stali - kuchenkach gazowych i mikrofalowych, piekarnikach, czajnikach elektrycznych. Usunięcie rys nie jest łatwe, ponieważ nie wszystkie preparaty są w stanie je zamaskować. Trzeba również uważać, by jeszcze bardziej nie uszkodzić powierzchni. Na szczęście istnieje prosty, domowy sposób, by szybko usunąć rysy na lodówce i przywrócić stali nierdzewnej blask.

Jak usunąć rysy na lodówce? Fot. Getty Images
Jak usunąć rysy na lodówce? Fot. Getty Images

Czego potrzebujesz, żeby usunąć rysy?

Usunięcie rys na lodówce nie musi wiązać się z użyciem specjalistycznych preparatów, choć oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś sobie taki kupił. Nie jest to jednak konieczne, ponieważ wszystko, czego potrzebujesz, by je zlikwidować, masz już w domu. Przygotuj: wybielającą pastę do zębów, starą szczoteczkę do zębów z miękkim włosiem, dowolny olej, ściereczkę z mikrofibry.

Jest prosty trik na rysy na lodówce. Fot. Genialne.pl
Jest prosty trik na rysy na lodówce. Fot. Genialne.pl

Jak usunąć rysy na lodówce tym sposobem?

Aby usunąć rysy widoczne na lodówce, kuchence, blacie lub innym urządzeniu ze stali nierdzewnej, wystarczy kilka prostych kroków.

  • Weź pastę do zębów i za pomocą miękkiej szczoteczki, delikatnie wsmaruj ją w rysy na lodówce. Ścieralna struktura pasty sprawi, że rysa zniknie.
  • Nie szoruj jednak zbyt mocno, by nie spowodować jeszcze większych uszkodzeń.
  • Zetrzyj pozostałości pasty wilgotną ściereczką z mikrofibry.
  • Natrzyj porysowane miejsce dowolnym olejem. Poleruj powierzchnię do momentu uzyskania odpowiedniego połysku.
  • Ten sam trik możesz stosować również do usuwania rys ze szkła.
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także