Sypię między grządki. Mrówki znikają tak szybko, jak się pojawiły
Z pozoru wyglądają na przyjazne zwierzęta, ale nic bardziej mylnego. Bardzo często wprowadzają się na nasze posesje nieproszone, przez co stają się niemałym problemem. Podpowiadamy, jak pozbyć się mrówek z ogrodu.
Bardzo szybko zakładają gniazda, przez co po pewnym czasie są nie do wytępienia. Atakują rośliny oraz uprawy, a powoduje to ogromne szkody w ogrodzie. Stosowanie sklepowych preparatów daje marne efekty i może wyrządzić więcej szkody niż pożytku. Sypanie trutek jest niebezpieczne, jeśli posiadamy dzieci lub zwierzęta. Należy więc zdecydować się na naturalne sposoby walki z mrówkami.
Jak pozbyć się mrówek z ogrodu?
- W kuchennej szafce znajdziemy prawdziwe remedium na mrówki w postaci mąki kukurydzianej. Wystarczy posypać nią miejsca, gdzie najczęściej spotykamy te małe szkodniki. Jest to bardzo kuszący dla mrówek specyfik, który z pewnością zabiorą ze sobą do kolonii, a po jego zjedzeniu wytrują się same.
- Polewanie kopca wrzątkiem, to najprostszy sposób na walkę z tymi owadami. Najlepiej wykonać zabieg wieczorem, aby do rana mrówki zniknęły całkowicie.
- Pułapka z miodu to wabik idealny, który ściągnie owady w jedno miejsce niczym magnes. Kiedy tylko się zbliżą, to szybko przykleją się do tej substancji i zginą.
- Ochrona przy pomocy liści pomidora to mało znany, ale niezwykle skuteczny sposób. Umieszczone w pobliżu kopca ekspresowo wyeliminują wszystkie mrówki, które zaczną uciekać w popłochu.
Domowa mikstura na mrówki
W bardzo prosty sposób można przygotować naturalne, ale niebywale skuteczne remedium na mrówki. Do miski należy wlać 1 litr gorącej wody, a następnie dodać garść zmielonych goździków oraz 1 łyżkę cynamonu w proszku. Na koniec wystarczy wlać 1 łyżkę soku ze świeżej cytryny i całość preparatu dokładnie wymieszać. W jego przygotowaniu kluczowy jest czas, dlatego odstaw miksturę na noc. Następnego dnia przecedź ją przez gazę, przelej do atomizera i spryskaj miejsca, gdzie pojawiają się mrówki. W ten sposób szybko je odstraszysz, ponieważ zawarte w substancji składniki mają drażniący dla mrówek zapach.