PoradyLajfhakiTa roślina przetrwa nawet przymrozki. Stawiam ją na grobie zamiast chryzantem

Ta roślina przetrwa nawet przymrozki. Stawiam ją na grobie zamiast chryzantem

kwiaty na grób, fot. Getty Images
kwiaty na grób, fot. Getty Images
10.10.2023 08:21

Powoli rozglądamy się za wiązankami, które położymy na pomnikach naszych bliskich. Najpopularniejsza roślina, jaką zazwyczaj kupujemy to chryzantema, lecz jej trwałość pozostawia wiele do życzenia. Wystarczy jeden przymrozek, a ozdoba marnieje w oczach. Istnieją pewne kwiaty na grób, które są wyjątkowo oryginalne, a przymrozki i ochłodzenie im niestraszne.

Kapusta ozdobna pojawia się coraz częściej w kwiaciarniach. Jej liście przybierają różne barwy i tworzą coś na wzór płatków kwiatu. To roślina typowo dekoracyjna i nie można jej jeść, więc nie ma najmniejszego problemu, by wpleść ją w stroik na groby. Ludzie coraz częściej się na nią decydują.

Kwiaty na grób — jakie wybierać?

Stawianie wieńców na grobach podczas listopadowego święta to tradycja, którą każdy z nas zna. Najczęściej kupujemy chryzantemy, które w tych czasach są dostępne na każdym kroku, a przed samymi świętami handlarze ustawiają się pod naszymi cmentarzami. Zamiast iść na łatwiznę, lepiej kupić stroik, który przetrwa znacznie więcej niż jedną noc. Dobrym wyborem są wrzosy, które sprzedaje się w pojedynczych pojemnikach lub gotowych wiązankach. Cena za taką ozdobę będzie porównywalna, a trwałość znacznie dłuższa. Wrzosy można później wkopać w ziemię obok pomnika, a będą tam już na stałe. Jeśli takie rozwiązanie cię nie satysfakcjonuje, sprawdź, czy twoja kwiaciarnia nie sprzedaje pewnej rośliny, która świetnie nadaje się na groby.

Kwiaty na grób mogą być oryginalne! fot. Freepik
Kwiaty na grób mogą być oryginalne! fot. Freepik

Kapusta ozdobna podbija rynek

Poza bogatym wyglądem kapustę wyróżnia fakt, że jest oporna na chłód i to właśnie niska temperatura odbarwia jej liście na intensywny kolor. Potrafi przetrwać nawet chwilowe spadki sięgające -10 stopni Celsjusza. Jeśli ma dobre podłoże, a zima jest łagodna, wytrwa nawet do wiosny. Komponuje się z niej wiązanki, a wiele osób może ją pomylić z różą, gdyż mają podobny układ płatków. Wcale nie wygląda gorzej od popularnych roślin, a wręcz przeciwnie jest unikatowa i pięknie prezentuje się w połączeniu z innymi kwiatami. Można ją zestawić z goździkami, daliami czy liliami, a do tego dobrać nieco zieleni ozdobnej.

Obraz
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także