PoradyLajfhakiTen nawóz sprawi, że pomidory zawiążą więcej owoców niż zwykle

Ten nawóz sprawi, że pomidory zawiążą więcej owoców niż zwykle

dlaczego pomidory słabiej owocują fot. freepik
dlaczego pomidory słabiej owocują fot. freepik

26.07.2023 18:48

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Pomidory nie należą do najprostszych w uprawie. I nawet najlepszemu ogrodnikowi mogą trafić się straty, to zupełnie naturalne. Jeśli zastanawiasz się, dlaczego pomidory słabo owocują, w naszym artykule znajdziesz podpowiedź.

Zdrowe, jędrne i obfite plony to marzenie każdego ogrodnika. Trzeba wykazać się cierpliwością i zapewnić pomidorom odpowiednie warunki, aby spełnić to marzenie. Oto nasze wskazówki, które pozwolą ci zrealizować ten cel.

Dlaczego pomidory słabo owocują?

Powodów, dlaczego tak się dzieje, jest ogólnie kilka. I nie świadczy to o tym, że jesteśmy złymi ogrodnikami. Zawsze zdarzyć się może, że poniesiemy straty w uprawach. Pomidory słabo owocują, jeśli nie mają zapewnionych odpowiednich warunków do wzrostu. Mowa tu o stanowisku, glebie, stosowanym nawozie i odpowiednim podlewaniu. Pamiętaj, że pomidory lubią nasłonecznione stanowiska i groźne są dla nich przymrozki. Lubią gleby żyzne i lekko kwaśne o odczynie pH 5,5-6,5. Niedobór składników odżywczych też jest groźny dla grządek, dlatego trzeba zadbać o odpowiedni nawóz.Choroby i szkodniki osłabiają rośliny, przez co mniej owocują. Warto stosować opryski na mszyce, aby pozbyć się tych najpowszechniejszych szkodników pomidorów.

Dlaczego pomidory nie dojrzewają? Fot. Freepik
Dlaczego pomidory nie dojrzewają? Fot. Freepik

Odżywka na poprawę owocowania pomidorów

Mamy dla ciebie skutecznynawóz do pomidorów, który pozwoli zasilić grządki porządną dawką witamin i minerałów, dzięki czemu zaczną aktywnie rosnąć. Nie jest to nic trudnego, więc spokojnie dasz sobie z tym radę. Oto przepis, jak wykonać odżywkę krok po kroku:

  • weź 1 łyżkę skrobi ziemniaczanej i wsyp ją do blendera,
  • dodaj 3 łyżki sezamu i zmiel na drobny proszek,
  • zmieszaj sezam i skrobię z litrem wody i odstaw na 2-3 godziny,
  • ponownie wszystko zmiksuj,
  • rozcieńcz 1 szklankę roztworu z 5 litrami wody,
  • stosuj, podlewając ziemię lub jako oprysk.

Tak przygotowana mieszanka zauważalnie przyspiesza wzrost pomidorów! Z pewnością będziesz zbierał pełne kosze soczystych i mocno czerwonych warzyw. Odżywka ta dostarczy pomidorom wszystkiego, co niezbędne do aktywnego rozwoju.

Jak zwiększyć plony pomidorów. Fot. Freepik
Jak zwiększyć plony pomidorów. Fot. Freepik
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także