PoradySprzątanieTestowała trik i odkręciła śrubkę. Tego, co stało się później, nie przewidziała

Testowała trik i odkręciła śrubkę. Tego, co stało się później, nie przewidziała

Wiralowy trik skończył się katastrofą.
Wiralowy trik skończył się katastrofą.
Źródło zdjęć: © Genialne, TikTok | Kandy_kitty88
06.01.2024 16:29, aktualizacja: 10.01.2024 15:36

Niektóre porady, które można znaleźć w internecie, są niezwykle przydatne, ale inne mogą prowadzić do niemałych problemów. Jedna z nich załamała TikTokerkę o pseudonimie @Kandy_Kitty87, która postanowiła przetestować jeden z popularnych trików sprzątających, polegających na czyszczeniu kuchennego zlewu. Niestety, zamiast czystego zlewozmywaka, skończyło się na zalanej kuchni, co udokumentowała na nagraniu, które zdobyło już prawie sześć milionów wyświetleń.

Warto zawsze podchodzić z pewnym sceptycyzmem do różnego rodzaju porad i trików, które krążą po sieci. Bezrefleksyjne kopiowanie wszystkiego, co widzimy w internecie, zdecydowanie nie jest dobre. Oczywiście, niektóre z tzw. house hacks, czyli domowe triki, mogą okazać się niezwykle przydatne. Najczęściej pomagają w sprzątaniu czy porządkowaniu, pozwalając zaoszczędzić czas i wysiłek. Niemniej jednak, testowanie niektórych z nich może skończyć się prawdziwą katastrofą.

Trik, który zakończył się katastrofą

Tak właśnie było w przypadku TikTokerki, która w sieci znana jest pod pseudonimem @Kandy_Kitty87. Postanowiła przetestować popularny trik na czyszczenie zlewu, który niestety zakończył się dla niej niepowodzeniem. Jej filmik, na którym dokumentuje całe zdarzenie, obejrzało do tej pory 5,8 milionów użytkowników TikTok'a, co sprawiło, że stał się on prawdziwym hitem w sieci. Wszystko za sprawą felernej wpadki, która doprowadziła do małej powodzi w kuchni. Na filmiku widać, jak bardzo załamana jest kobieta. Żałuje, że pokusiła się o przetestowanie patentu. Ku jej nieszczęściu inni mogą uczyć się na jej błędach.

TikTokerka użyła do czyszczenia zlewu specjalnego proszku, który następnie zalała wodą. Wszystko byłoby w porządku, gdyby wcześniej, zgodnie z instrukcjami znalezionymi w internecie, nie odkręciła sitka. Okazało się bowiem, że wraz z odkręceniem śruby i odczepieniem metalowej części, kobieta odpięła także rurę, która odprowadzała wodę. W efekcie woda zaczęła ściekać do szafki pod zlewem, a następnie na płytki. Zamiast czystego odpływu, kobieta miała pełne ręce roboty i musiała uporać się z zalanym pomieszczeniem.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Człowiek uczy się na błędach

Choć TikTokerka była załamana niefortunnym efektem swojego eksperymentu, w komentarzach pod jej filmikiem pojawiło się wiele słów wsparcia. "Przytrafiło mi się to samo. Tylko dużo szybciej usłyszałam, że coś cieknie i nie doszło do aż takiej katastrofy. Uważajcie!" – napisała jedna z widzek. Ten test to przestroga dla wszystkich, którzy bez zastanowienia wykonują internetowe polecenia. Dzięki TikTokerce wiemy, że podany trik nie należy do udanych i lepiej go nie stosować. Być może tobie przydarzyła się podobna sytuacja z wiralowym lifehackiem? Koniecznie podziel się nią w komentarzu, ku przestrodze innym.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także