NewsyTo najstarszy mężczyzna na świecie. Urodził się w roku zatonięcia Titanica

To najstarszy mężczyzna na świecie. Urodził się w roku zatonięcia Titanica

Najstarszy mężczyzna świata John Tinniswood.
Najstarszy mężczyzna świata John Tinniswood.
Źródło zdjęć: © YouTube | Guinness World Records
11.04.2024 09:11, aktualizacja: 24.04.2024 11:04

Długowieczność kojarzy nam się z ze zdrowym stylem życia i sztuczkami, które pomagają zachować dobre zdrowie przez długie lata. Najstarszy mężczyzna na świecie podważa tę teorię. Obecnie ma 111 lat, a jego ulubionym daniem są... frytki! Poznaj Johna Tinniswood'a i jego długie życie.

John Tinniswood ma za sobą już 111 wiosen i jest uważany za najstarszego mężczyznę na świcie. Urodził się 26 sierpnia 1912 roku w Merseyside w północnej Anglii. Mężczyzna ma za sobą długie życie, lecz jak sam twierdzi to przypadek i szczęście. Poznaj bliżej jego historię.

Najstarszy mężczyzna świata. Jak wyglądało jego życia?

Zapaleni historycy już na samym wstępie wyłapali, że John urodził się dokładnie w roku zatonięcia Titanica. To ciekawy zbieg okoliczności, choć mężczyzna ze statkami i wodą miał mało wspólnego. Najstarszy mężczyzna nie miał żadnej wyszukanej pracy, bo w życiu zajmował się jedynie księgowością, a później jakiś czas pracował na poczcie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Jego tryb pracy był raczej siedzący, a ten na dłuższą metę uważa się za bardzo niezdrowy. Swoją karierę zakończył w 1972 roku i przeszedł na zasłużoną emeryturę. Za kilka lat minie sześć dekad, od kiedy nie pracuje, więc to prawie jak drugie życie. John zdradza, że w młodości lubił chodzić na wędrówki i unikał papierosów oraz alkoholu. Może to sprawiło, że żyje tak długo?

John miał żonę Boldwen, którą poznał na zabawie tanecznej podczas II wojny światowej. Pobrali się w 1942 roku, a owocem ich miłości była córka Susan, która urodziła się zaledwie rok później, w 1943 roku. Byli razem przez 44 lata, do momentu, gdy kobieta zmarła w 1986 roku.

Najstarszy mężczyzna świata pamięta początki Liverpoolu

John był zapalonym kibicem piłki nożnej, a jego ulubiona drużyna to Liverpool. Klub powstał zaledwie 20 lat przed jego przyjściem na świat. Na jego oczach drużyna przechodziła drastyczne zmiany i pięła się w górę listy najlepszych klubów piłki nożnej na całym świecie.

Co do przyzwyczajeń Johna, to jak sam przyznaje, jego ulubionym daniem w piątkowe popołudnie jest ryba z frytkami. Czuć w tym nutkę angielskiego wychowania i upodobanie do regionalnych przysmaków. Najstarszy mężczyzna świata chciałby podzielić się sekretem na długowieczność, ale jak sam przyznaje, nie ma pojęcia, czemu tak długo żyje. Dla niego to czysty przypadek, bo przez całe swoje życie specjalnie nie dbał o swoje zdrowie.

Aktualnie najstarszy mężczyzna świata mieszka w domu opieki w Southport. Być może pobije światowy rekord najstarszego mężczyzny z Japonii, który na swoim koncie miał 116 lat i 54 dni. Już mu niewiele brakuje!

Źródło: RMF24

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także