PoradyLajfhakiTo połączenie odstrasza komary. Postaw na parapecie, żaden się nie zbliży

To połączenie odstrasza komary. Postaw na parapecie, żaden się nie zbliży

co odstrasza komary fot. freepik
co odstrasza komary fot. freepik
24.09.2023 12:35

Od czasu do czasu szukamy sposobu na komary, lecz wszystko, co potencjalnie je odstrasza, zwyczajnie nie działa. Wydawanie pieniędzy na specjalistyczne środki nie jest nam po drodze, dlatego trzeba szukać domowych sposobów z tego, co już mamy w swoim domu.

Ugryzienie komara potrafi skutecznie uprzykrzyć nam życie. Swędzące miejsce łatwo podrażnić, z czego mogą zrobić się przebarwienia i brzydkie blizny na wiele miesięcy. Odganianie intruzów na mało się zda, gdyż te małe potworki potrafią nas pokąsać nawet przez materiał! Wypróbuj trik z pastą do zębów i kawą, nic nie zapłacisz, a efekt może cię zaskoczyć.

Co odstrasza komary?

Natura komara nakazuje mu pobrać trochę krwi od swojej ofiary i z tym absolutnie nie jesteśmy w stanie nic zrobić. Mały krwiopijca ma swoje słabe strony, a jedną z nich jest nietolerancja nieprzyjemnych zapachów, których będzie unikał za wszelką cenę. Nie potrzebujesz specjalnych rzeczy, a jedynie domowych produktów, by wykonać straszak na komary. Mogą być to olejki eteryczne, kawa, pasta do zębów lub ziele wrotyczu zerwane koło domu. Te wszystkie przedmioty będą unosić pewną woń, która stanie się twoją tarczą obronną. Poniżej zdradzamy, jak wykorzystać część z nich i przygotować genialny środek na denerwujące owady.

Obraz

Papier, kawa i pasta do zębów to twoja broń

Kawa i pasta do zębów to nieco dziwne połączenie, lecz obydwa produkty dobrze działają na komary. Wystarczy posmarować kawałek papieru pastą, a następnie posypać ją obficie mieloną kawą. Papier składamy w harmonijkę i umieszczamy w kubku. Taki straszak umieszczamy na balkonowym stoliku czy parapecie okna. Komary nie będą się zbliżać do twojego otoczenia, a ty będziesz mieć spokój z ugryzieniami. Jeśli nie masz w domu kawy, wykorzystaj aromatyczne przyprawy, np. cynamon. Postępujesz z nim dokładnie tak samo, jak w przypadku kawy. Inny trik, niewymagający aż tak dużej ilości składników, to przetarcie ram okna wacikiem nasączonym octem. Zapach będzie mocny, lecz co jakiś czas trzeba odnawiać przecieranie, by stale utrzymywać ochronę.

Co odstrasza komary, by nie chciały nas kąsać? fot. genialne.pl
Co odstrasza komary, by nie chciały nas kąsać? fot. genialne.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także