×
Wirtualna Polska

Zmieszała z olejkiem. Okazało się, że lepszego środka nie miała nigdy w życiu

Chociaż jesień zbliża się wielkimi krokami, komary nie odpuszczają. To właśnie teraz mamy do czynienia z prawdziwą plagą. Jak odstraszyć komary? Jeśli chcesz cieszyć się ostatnimi podrygami lata bez bolesnych bąbli na ciele, przygotuj ten domowy spray przeciw owadom.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Komary to najbardziej znienawidzone owady. Bzyczą, boleśnie gryzą i przenoszą niebezpieczne choroby. Mogłoby się zdawać, że są kompletnie niepotrzebne dla ekosystemu, jednak nie jest to prawda. Owady te biorą udział w pyleniu kakaowca, dzięki któremu możemy cieszyć się smakiem pysznej czekolady. Dlatego też nie powinno się ich zabijać, a jedynie odstraszać.

Jak odstraszyć komary? Zmieszaj ze sobą trzy składniki

Komary to stworzenia, które są bardzo wyczulone na zapachy. Na szczęście odstraszają je te aromaty, które dla nas są przyjemne. Komary nie znoszą zapachu cytrusów, goździków, eukaliptusa, mięty, a także lawendy. Przedstawiamy przepis na domowy spray przeciw komarom, który przygotujesz w kilka chwil. Potrzebujesz opakowania goździków, 100 ml wódki, a także oliwki do ciała. 21 goździków wsyp do niewielkiego opakowania, a następnie zalej je alkoholem. Pozostaw je tak na całą dobę, aż alkohol zaciągnie zapachem przyprawy. Po 24 h wymieszaj roztwór z trzema łyżkami oliwki dla dzieci. Całość przelej do buteleczki z atomizerem i wstrząśnij dokładnie. Spryskaj nim ciało przed każdym wyjściem z domu, a zapomnisz o bolesnych bąblach.

Jak odstraszyć komary? To najlepszy środek, fot. Adobe Stock

Jak odstraszyć komary? To najlepszy środek, fot. Adobe Stock

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

 

Zobacz również: Odstrasza komary, kleszcze, mole i pluskwy. Trzymam w szafce i na parapecie

Tak wykurzysz owady z mieszkania. Będzie można spać spokojnie

Śpisz przy otwartym oknie? Z pewnością nie chciałbyś, żeby komary pogryzły cię w nocy. Jeśli chcesz tego uniknąć, przygotuj domową mgiełkę odstraszającą komary. Jak już wspomnieliśmy, nie znoszą zapachu cytrusów, lawendy, goździków, mięty i eukaliptusa. Potrzebny będzie ci olejek eteryczny z jednej z wymienionych roślin, a także buteleczka z atomizerem. Wlej do niej 100 ml wody, a także 30 kropel olejku. Zapachy można ze sobą mieszać. Tak przygotowaną mgiełką spryskaj ramy okien, parapety oraz łóżko i pościel. Zabieg powtarzaj codziennie przed snem, a komary nawet się do ciebie nie zbliżą.

Oto sposób na to, jak odstraszyć komary. Zawsze działa, fot. Adobe Stock

Oto sposób na to, jak odstraszyć komary. Zawsze działa, fot. Adobe Stock

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

 

Zobacz również: Kropla wystarczyła. Nigdy nie pozbyłam się komarów szybciej

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Może Cię zainteresować