PoradyDzięki tej 1 rzeczy zapomnisz o szorowaniu basenu. Będzie czyścił się praktycznie sam

Dzięki tej 1 rzeczy zapomnisz o szorowaniu basenu. Będzie czyścił się praktycznie sam

trik na czysty basen, fot. Youtube/RLLWoodworks and DIY, Genialne
trik na czysty basen, fot. Youtube/RLLWoodworks and DIY, Genialne

26.07.2023 14:21, aktual.: 26.07.2023 16:46

Przydomowy basen to nie tylko przyjemności, ale również konieczność utrzymania go w czystości. A nie jest to takie proste, ponieważ w wodzie co rusz lądują liście, drobinki piasku i inne zabrudzenia. Na szczęście istnieje prosty trik na czysty basen, dzięki któremu utrzymanie czystości jest dziecinnie proste.

Profesjonalny sprzęt do czyszczenia basenu kosztuje kilkaset złotych. Wynajęcie ekipy sprzątającej basenowe zabrudzenia to natomiast koszt ok. 150 zł za godzinę. Nie musisz jednak wydawać kroci, by twój basen był czysty. Jeśli korzystasz z filtra, by oczyszczać wodę, możesz zastosować tani trik na czysty basen. Woda zostanie oczyszczona w ciągu 1 nocy, a ty zapłacisz za to jedynie kilka złotych.

Jak wyczyścić basen?

Lepiej zapobiegać niż leczyć, dlatego warto chronić wodę przed zabrudzeniami. Kiedy nie korzystasz z basenu, powinieneś okrywać go specjalną matą lub zwykłą folią bąbelkową. Dodatkową korzyścią ze stosowania tego triku jest utrzymanie optymalnej temperatury wody. Jednak nawet osłaniając nieckę, kilka razy w sezonie będziesz musiał wyczyścić basen. Jak to zrobić? Większość tradycyjnych metod wymaga sporo pracy — ręczne zbieranie liści, szorowanie osadu z dna itd. Popularnym sposobem czyszczenia basenu jest wrzucenie do wody witaminy C lub soli. Każdy z tych preparatów ma jednak swoje wady. W pierwszym przypadku woda zrobi się przejrzysta, ale nie zostaną usuwane bakterie, w drugim — może dojść do korodowania metalowych elementów. O wiele lepiej jest więc zastosować inny prosty trik na czysty basen, który ostatnio podbija internet.

Trik na czysty basen jest tańszy niż tradycyjne metody. Fot. Freepik
Trik na czysty basen jest tańszy niż tradycyjne metody. Fot. Freepik

Czego potrzebujesz do wykonania triku na czysty basen?

Właściciele przydomowych basenów, którzy korzystają z filtrów do oczyszczania wody, pokochali pewien trik na czysty basen. Jedyną rzeczą potrzebną do wykonania go jest magiczna gąbka. Można ją kupić w każdym sklepie za dosłownie kilka złotych. Ten niewielki gadżet zyskał ogromną popularność, ponieważ jest w stanie zetrzeć każde zabrudzenie z niemal każdej powierzchni. Można używać go do czyszczenia ścian, metalowych powierzchni, plastiku, a nawet butów (z wyjątkiem skórzanych). Usuwa plamy m.in. z oleju, kawy i herbaty czy zaschniętego kleju — i to bez użycia detergentów. Jak przekonują internauci, doskonale poradzi sobie również z wyczyszczeniem basenu. I wcale nie musisz go szorować! Dzięki magicznej gąbce wyczyścisz basen bez najmniejszego wysiłku.

Trik na czysty basen nie wymaga żadnego wysiłku. Fot. Freepik
Trik na czysty basen nie wymaga żadnego wysiłku. Fot. Freepik

Jak wykonać trik na czysty basen?

Jak przekonują zwolennicy czyszczenia basenu magiczną gąbką, sztuczka jest banalnie prosta, ale skuteczna. Wystarczy włożyć magiczną gąbkę do filtra wody na noc. Później musisz już tylko czekać do rana. Po kilku godzinach po zabrudzeniach nie pozostanie najmniejszy ślad, a woda będzie czysta i przejrzysta. Pamiętaj tylko o wyjęciu magicznej gąbki z filtra. Kiedy to zrobisz, przekonasz się, że wchłonęła cały brud.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także