PoradyLajfhakiTrik na ślimaki, po którym znikną bezpowrotnie z ogrodu

Trik na ślimaki, po którym znikną bezpowrotnie z ogrodu

trik na ślimaki fot. freepik
trik na ślimaki fot. freepik
21.08.2023 15:12

Dla jednych przysmak, a dla innych szkodnik. Potrafią być prawdziwą zmorą w ogrodzie, przez którą uprawy nie są bujne, a wyglądają jak pobojowisko. Podpowiadamy skuteczny trik na ślimaki.

Od kilku lat pustoszą ogrody w poszukiwaniu pożywienia, przez co nie jeden ogrodnik dostaje białej gorączki. Nie przeszkadzają im w tym profesjonalne pułapki lub specyfiki, które sporo kosztują. Dlatego, zamiast rozpaczać, sięgnij po domowe i naturalne sposoby, a z pewnością szybko pozbędziesz się ślimaków z ogrodu.

Trik na ślimaki

Kiedy zwierzęta te zaatakowały twoje uprawy, należy działać szybko. Dlatego przygotuj aluminiową puszkę np. po napoju, a następnie włóż do niej kilka plasterków ogórka. Pod wpływem reakcji chemicznej aluminium z warzywem wytworzy się niewyczuwalny dla człowieka zapach, który szybko ściągnie ślimaki i ich larwy. W ten sposób stworzysz na nie istny wabik, który będzie ściągał je w jedno miejsce jak magnes. Kiedy znajdą się już w puszce, to wyrzuć je bardzo daleko, a następnie przygotuj nową pułapkę. W ten sposób złapiesz wszystkie ślimaki, a twoje rośliny ci za to podziękują.

Snail crawling in the own garden after rain, close up
Snail crawling in the own garden after rain, close up

Domowy oprysk na ślimaki

Jeśli zauważyłeś ślimaki w ogrodzie, to wystarczy, że zaparzysz jedną kawę więcej. Nie chodzi tutaj o miłe przywitanie tych szkodników, a przygotowanie skutecznego na nie oprysku. Dlatego przygotuj jedną filiżankę czarnej kawy i poczekaj, aż wystygnie. Następnie zmieszaj ją w proporcji 1:4 z wodą, a na koniec przelej do butelki z atomizerem. Metoda ta najlepiej sprawdzi się do kwasolubnych roślin. Przygotowując ten specyfik, warto zostawić fusy, które również nadadzą się do walki ze ślimakami. Wystarczy rozsypać je wokół grządek lub rabat, które są zainfekowane, a drobinki kawy szybko zaczną przyklejać się do lepkich nóg ślimaków. W ten sposób zniechęcą je do dalszego niszczenia upraw.

Obraz

Skorupki z jajek na ślimaki

Ten sposób nie tylko pozbędzie się szkodników, ale też znakomicie odżywi ziemię oraz rośliny. Po ugotowaniu, a następnie obraniu jaj, wystarczy zostawić skorupki. Ważne jest to, aby były pokruszone na drobno, przez co rozsypane wokół roślin wytworzą dla ślimaków barierę nie do przejścia.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także