PoradyLajfhakiZ tym trikiem już nigdy nie zapłacisz za nadbagaż! Tak przechytrzysz linie lotnicze

Z tym trikiem już nigdy nie zapłacisz za nadbagaż! Tak przechytrzysz linie lotnicze

Trik z bagażem do samolotu bije rekordy popularności. Fot. Freepik
Trik z bagażem do samolotu bije rekordy popularności. Fot. Freepik
08.09.2023 15:02

Koszty podróży lotniczych rosną wraz z ilością zabieranego przez ciebie bagażu. Użytkownicy TikToka znaleźli jednak sposób, by oszukać system. Sieć podbija trik z bagażem do samolotu, który pozwala sporo zaoszczędzić.

Spakowanie się w 1walizkę często graniczy z cudem, dlatego większość z nas dopłaca za dodatkowy bagaż. A to i tak nie do końca rozwiązuje problem, bo przecież każda walizka musi mieścić się w limicie wagowym. Okazuje się, że jest sposób, żeby obejść lotniskowe przepisy i zabrać ze sobą nawet o kilka kilogramów rzeczy więcej i to bez żadnych dodatkowych opłat.

Ile można zaoszczędzić na bagażu?

Większość tanich linii lotniczych uwzględnia w cenie biletu tylko 1 sztukę małego bagażu (który mieści się pod fotelem). Za tzw. kabinówkę oraz bagaż rejestrowany trzeba dopłacać. Nieco inaczej jest w przypadku dużych przewoźników oferujących podróże międzykontynentalne, którzy zwykle uwzględniają w cenie biletu więcej bagażu. We wszystkich przypadkach trzeba jednak pilnować limitu wagowego, ponieważ za nadbagaż płaci się średnio ok. 50 zł za kilogram. Każda linia pozwala też na opłacenie dodatkowej walizki. W tym przypadku ceny różnią się w zależności od wagi oraz rozmiaru bagażu. Mogą sięgać nawet ponad 300 zł za sztukę. Trik z bagażem na lotnisku pozwala więc zaoszczędzić nawet kilkaset złotych.

Trik z bagażem do samolotu pozwala sporo zaoszczędzić. Fot. Freepik
Trik z bagażem do samolotu pozwala sporo zaoszczędzić. Fot. Freepik

Na czym polega trik z bagażem do samolotu?

Trik z bagażem na lotnisku podbijał minionego lata TikToka. Wiele osób chwaliło się tym, jak przechytrzyło linie lotnicze i zaoszczędziło pieniądze. Sztuczka jest prosta i opiera się na przepisie, który pozwala każdemu pasażerowi zabrać na pokład samolotu poduszkę. Cwani turyści wypełniają więc poszewki dodatkowymi ubraniami i wnoszą je do samolotów zupełnie za darmo. Larissa, która publikuje na TikTocku pod nickiem @larissa.world, twierdzi, że dzięki temu trikowi przed rokiem przewiozła w ten sposób dodatkowych 6 kg rzeczy.

Jak na trik z bagażem do samolotu reagują przewoźnicy?

Pracownicy linii lotniczych przyznają, że ta cwana sztuczka jest naprawdę skuteczna. Przepisy nie mówią, że poduszka nie może być wypełniona ubraniami. O ile nie umieścisz w niej nic nielegalnego, spokojnie przejdziesz przez kontrolę i nikt nie wspomni nawet o dodatkowej opłacie za przewożenie ubrań. Przynajmniej na razie. Linie Ryanair, które słyną z tego, że na TikToku w żartobliwy sposób odnoszą się do różnych problemów związanych z lataniem, umieściły na swoim profilu film, w którym zapowiedziały wprowadzenie nowych opłat. Jak wynika z nagrania, za poduszkę pasażerowie mieliby płacić blisko 25 funtów, a za zakładanie na siebie kilku warstw ubrań (co również jest popularnym sposobem na unikanie opłaty za nadbagaż) - 17,5 funta.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także