PoradyLajfhakiUkryta funkcja kluczyków sprawdzi się w upały. Wielu nawet nie wie, jak z niej skorzystać

Ukryta funkcja kluczyków sprawdzi się w upały. Wielu nawet nie wie, jak z niej skorzystać

ukryta funkcja kluczyków, fot. Genialne
ukryta funkcja kluczyków, fot. Genialne
15.07.2023 15:52

Praktycznie każdy posiada samochód, jednak mimo upływu lat mało osób zna wszystkie jego tajemnice. Ukryta funkcja kluczyków samochodowych przyniesie ulgę latem. Sprawdź sam, jak bardzo się przyda!

Zazwyczaj każdy wie, jak wyglądają kluczyki. To proste urządzenie z kilkoma guzikami, tak? Nic bardziej mylnego! Ten niewinnie wyglądający sprzęt ma masę ciekawych i pomocnych funkcji. Tego z pewnością nie dowiesz się od producentów lub dealerów samochodowych, a skorzystasz przez całe lato.

Jaka jest ukryta funkcja kluczyków?

Latem od ostrych promieni słonecznych nagrzewa się wszystko wokół. Warto pamiętać, że wnętrze samochodu w tym czasie potrafi osiągać nawet powyżej 50 stopni Celsjusza. To zaś stanowi poważne zagrożenie dla ludzi, zwierząt, a pozostawione w nim rzeczy mogą spowodować pożar. Jak co roku służby mundurowe i medyczne przypominają o tym, aby nie zamykać podczas upałów we wnętrzu samochodu dzieci lub czworonogów. Kłopot pojawia się też, kiedy auto jest nagrzane do czerwoności, a my musimy nim jechać. Łatwo sobie z tym poradzisz, ponieważ w takiej sytuacji masz przy sobie kluczyki — producenci przewidzieli ten problem. Wystarczy dokładniej przyjrzeć się oznaczeniu na urządzeniu, a następnie nacisnąć odpowiedni guzik. W ten sposób zdalnie otworzą się wszystkie okna i samochód zacznie się wietrzyć.

kluczyki do samochodu, fot. freepik
kluczyki do samochodu, fot. freepik

Korzyści ze stosowania tej funkcji

Jedno kliknięcie guzika na kluczykach samochodowych pozbędzie się problemu ręcznego otwierania samochodu i okien. Wystarczy wychylić się przez okno w domu lub balkon, a oszczędzimy sobie czas oraz nerwy. Najlepiej, jeśli na 5 minut przed planowaną podróżą osuniesz szyby, co poprawi komfort na każdej trasie. Warto pamiętać jednak o tym, aby — korzystając z tej metody — nie zostawiać we wnętrzu samochodu wartościowych rzeczy. Okazja czyni złodzieja, a przecież nikt nie chce zostać okradziony. Dlatego dokumenty, rzeczy elektroniczne lub pieniądze zawsze zabieraj ze sobą.

Man buying the car. Businessman in a car salon
Man buying the car. Businessman in a car salon

Otwarte okna a klimatyzacja

Producenci ostrzegają przed tym, aby podczas upałów rozważnie używać klimatyzacji samochodowej. Według zaleceń powinna być uruchomiona dopiero po 5 minutach jazdy, ponieważ wtedy nie zepsuje się szybko. Warto dodać, aby w tym czasie nie zamykać od razu okien, ponieważ toksyczne substancje nadal się wietrzą. Można jechać w trasę z otwartymi oknami i klimatyzacją bez obaw.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także