PoradyLajfhakiUważaj na szklanki przy umywalce w hotelu. Powód zdradziła mi pokojówka

Uważaj na szklanki przy umywalce w hotelu. Powód zdradziła mi pokojówka

szklanki przy umywalce w hotelu, fot. Genialne
szklanki przy umywalce w hotelu, fot. Genialne

21.07.2023 14:21

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Decydując się na letnie wyjazdy, szukamy najlepszych ofert hoteli. Zależy nam zazwyczaj na korzystnej cenie i czystości, które są podstawowymi kryteriami wyboru. Podpowiadamy, dlaczego należy zwrócić uwagę na szklanki przy umywalce w hotelu.

Obecnie wiele hoteli chwali się wysokim standardem oraz komfortem podczas pobytu. Całkowicie normalną rzeczą jest także dobre wyposażenie pokoi, gdzie możemy znaleźć wszystkie niezbędne przedmioty codziennego użytku. Mimo to należy zachować szczególną ostrożność, kiedy zamierzamy sięgnąć po znajdujące się tam szklanki.

Dlaczego warto uważać na szklanki przy umywalce w hotelu?

Serwis sprzątający ma zazwyczaj posprzątać pokoje szybko, przez co stara się skrócić pracę do zupełnego minimum. Nie chodzi tutaj tylko o zmianę pościeli lub odkurzanie, ale również o umycie pozostawionych tam naczyń. W większości przypadków nie ma czasu na dokładne wyparzenie szklanek lub kubków, przez co po prostu płucze się je pod dostępnym kranem. Zdarza się, że są one czyszczone produktami do mebli lub toalet albo nawet nie są myte wcale. Często dzieje się to nie tyle z lenistwa obsługi, ile z poleceń przełożonych, którym zależy na czasie. Dlatego, jeśli jesteś spragniony, to zastanów się, zanim sięgniesz po szklankę. Pamiętaj o tym, aby je zdezynfekować samodzielnie, a możesz zrobić to zagotowaną w czajniku wodą. Po prostu zalej je wrzątkiem i odczekaj kilka chwil, dzięki temu wszystkie bakterie znikną. Mydło dostępne w hotelu może nadać się jako zamiennik płynu do naczyń, przez co będziesz mieć pewność, że szkło jest czyste. Kiedy należysz do osób bardzo dbających o higienę, to kup gąbkę oraz płyn do naczyń lub zabierz swoje szklanki z domu.

Szklanki w hotelu fot. genialne.pl
Szklanki w hotelu fot. genialne.pl

Jak wykorzystać szklanki w pokoju hotelowym?

Jak się okazuje, naczynia te mogą nam posłużyć nie tylko do picia z nich napoi, ale mają o wiele więcej funkcji:

  • zrób z nich alarm, który zamontujesz na wewnętrznej stronie klamki pokoju. Wystarczy wsunąć na klamkę jedną szklankę, a na niej postawić drugą. Ta misterna konstrukcja zadziała bez zarzutu, ponieważ kiedy ktoś z zewnątrz naciśnie klamkę, to obie spadną na podłogę. W efekcie wywołają huk i odstraszą nieproszonego gościa;
  • posłużą jako głośnik, który wzmocni dźwięk telefonu. Włóż smartfon do środka szklanki i słuchaj ulubionej muzyki do woli lub do godziny rozpoczynającej ciszę nocną ;)
Obraz
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także