Balkon i ogródBalkonUżyłam środka za grosze. Balkon po zimie lśni jak nowy

Użyłam środka za grosze. Balkon po zimie lśni jak nowy

Jak posprzątać balkon po zimie?
Jak posprzątać balkon po zimie?
Źródło zdjęć: © Getty Images | Bebenjy
01.03.2024 08:52

Balkon po zimie jest brudny i zapuszczony? Pora porządnie się nim zająć. W trakcie chłodnych miesięcy nikt nie myśli o czyszczeniu tej powierzchni, a wiosną okazuje się, że płytki i elewacja są w tragicznym stanie. Z naszą pomocą, to miejsce odzyska dawny porządek. Czym czyścić balkon po zimie?

Okres grzewczy nie jest zbyt łaskawy dla naszych okien i balkonów. Pył unoszący się w powietrzu zaczyna osiadać na gładkich powierzchniach, a balkon na wiosnę wygląda, jakby był niemyty od kilku sezonów. Czyszczenie nie jest trudne, lecz trzeba wiedzieć jakie detergenty wybrać, by uprzątnąć tę powierzchnię. Czym sprzątać balkon? Śpieszymy z odpowiedzią.

Czym wyczyścić balkon po zimie?

Balkon to przestrzeń, gdzie najczęściej znajduje się wiele mebli ogrodowych, a pod barierkami upchnięte są rzędy doniczek. Jeśli chcesz wyczyścić balkon po zimie, pierwszym krokiem będzie usunięcie wszystkich przedmiotów z jego powierzchni. Następnie warto złapać za szczotę z twardym włosiem, którą będziesz w stanie wyszorować płytki na sucho. Ma to na celu usunięcie przyklejonego piasku i pyłu.

Kiedy widzisz, że płytki są wole od pyłu, zamieć zanieczyszczenia. Już w tym momencie balkon będzie wyglądał znacznie lepiej, lecz to dopiero początek czyszczenia. Jak posprzątać balkon? Przyda ci się garść domowych trików, a balkon na wiosnę będzie lśnił jak nigdy.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Jak przygotować balkon na wiosnę?

Zacznij od umycia płytek i delikatnego przetarcia elewacji. Do tego przyda się specjalny płyn na bazie wody, płynu do naczyń i odrobiny soku z cytryny. Balkon po zimie wymaga dokładnego wyszorowania. Możesz nawet nie zdawać sobie sprawy, jak bardzo jest brudny, dopóki nie użyjesz płynu i wody. Czarna piana uświadomi cię o jego stanie. Drugi sposób na pozbycie się brudu, to mieszanka wody z octem. Dzięki niej będziesz mieć pewność, że balkon po zimie został należycie odkażony, a drażniący zapach octu zadziała jak strach na gołębie i inne szkodniki.

Balkon na wiosnę będzie czysty tylko wtedy, gdy przetrzesz elewację. Wystarczy, że nasączysz miękką ścierkę, którymś z powyższych płynów, a następnie delikatnie przemyjesz ścianki dookoła. Podobnie w przypadku fug między płytkami czy barierki, które równie mocno zachodzą brudem. Już wiesz, jak wyczyścić balkon po zimie. To bułka z masłem!

Jak wyczyścić meble ogrodowe?

Meble ogrodowe, które zapewne stały kilka miesięcy pod nakryciem na twoim balkonie, również powinny zostać należycie zaopiekowane. Balkon po zimie jest brudny, więc meble również nie są pierwszej świeżości i warto się nimi zająć. Plastikowe krzesła i stoły możesz potraktować tą samą mieszanką co płytki. Natomiast pokrowce na poduszki powinny trafić do prania. Tak przygotowany balkon będzie idealnym miejscem do spędzania czasu na świeżym powietrzu.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także