PoradyLajfhakiWarto ściągnąć na telefon. Aplikacja dla policjantów przyda się każdemu kierowcy

Warto ściągnąć na telefon. Aplikacja dla policjantów przyda się każdemu kierowcy

Policyjna aplikacja zawiera przepisy ruchu drogowego.
Policyjna aplikacja zawiera przepisy ruchu drogowego.
Źródło zdjęć: © Getty Images | Daniel Tadevosyan
01.03.2024 18:22, aktualizacja: 01.03.2024 18:40

Wielu kierowców dobitnie poznaje przepisy ruchu drogowego dopiero po kontroli drogowej policji. Wtedy bardzo często otrzymujemy pouczenie, a w najgorszym przypadku mandat za złamanie Kodeksu drogowego. Z tego powodu warto przechytrzyć policję i zainstalować w swoim telefonię aplikację, z której korzystają sami stróże prawa. Czy znajdziemy w niej tylko aktualne przepisy ruchu drogowego?

"Taryfikator Policyjny" to nic innego jak zbiór wszystkich zasad Kodeksu drogowego, który każdy uczestnik ruchu powinien znać. Bycie na bieżąco z obowiązującymi przepisami ruchu drogowego może się nam opłacić podczas zatrzymania przez drogówkę, a jak wiemy, nieznajomość prawa szkodzi. Co zawiera w sobie aplikacja TaPo24 i dlaczego warto ją zainstalować?

Jak sprawdzić przepisy ruchu drogowego?

Do tego celu nie trzeba kupować nowego Kodeksu drogowego lub zapamiętywać kolejnych paragrafów jak przed egzaminem na prawo jazdy. Wszystko, co musisz zrobić, to zainstalować w swoim smartfonie aplikację, z której korzysta polska policja. TaPo24 to sprytne narzędzie pracy mundurowych, a dzięki zawartym w aplikacji aktualnym przepisom ruchu drogowego policjanci są na bieżąco z obowiązującym prawem. Swoją skróconą nazwę ta cenna aplikacja nosi od "Taryfikatora Policyjnego", który może stać się naszym przyjacielem podczas zatrzymania pojazdu lub rutynowej kontroli drogowej.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

W tej aplikacji policyjnej możemy sprawdzić nie tylko przepisy ruchu drogowego na 2024 rok, ale także poznać liczbę punktów karnych oraz wysokość mandatów, jakie stróże sprawa mogą na nas nałożyć. Dzięki temu o wiele łatwiej będzie nam określić swoje prawa, ale i obowiązki wynikające z Kodeksu ruchu drogowego. W TaPo24 znajduje się także wiele pomocnych dla kierujących informacji, które możemy wykorzystać na co dzień.

Czym jeszcze zaskakuje aplikacja TaPo24?

Aplikacja TaPo24 nie jest tylko informatorem, ale także zawiera w sobie wyszukiwarkę, dzięki której z łatwością znajdziemy odpowiedź na wszystkie niejasności przepisów ruchu drogowego. Po wpisaniu w policyjną aplikację słowa kluczowego wyskoczy nam informacja odnośnie do obowiązującej nas podstawy prawnej, jak również kwocie potencjalnego mandatu. Jeśli notorycznie zdarza nam się łamać jeden przepis ruchu drogowego, to musimy liczyć się z tym, że grzywna będzie liczona przez funkcjonariusza podwójnie.

Jeśli te argumenty przekonały cię do poznania bliżej aplikacji TaPo24 oraz posiadania w jednym miejscu wszystkim przepisów ruchu drogowego, to musisz pamiętać o jeszcze jednej rzeczy. Bez problemu możesz ją zainstalować na smartfona z Androidem, a TaPo24 jest dostępna w sklepie Google Play całkowicie za darmo. W przypadku iPhone'ów niestety nie jest to możliwe, ponieważ nie widnieje w App Store.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także