PoradyOrganizacjaWcale nie oznaczają jakości. Oto jaka informacja o hotelu kryje się za liczbą gwiazdek

Wcale nie oznaczają jakości. Oto jaka informacja o hotelu kryje się za liczbą gwiazdek

Gwiazdki w hotelu.
Gwiazdki w hotelu.
Źródło zdjęć: © Adobe Stock | OceanProd
12.04.2024 09:36, aktualizacja: 12.04.2024 09:55

Ilość przyznanych gwiazdek nie świadczy o dobrej jakości hotelu. Choć wiele osób kieruje się tym oznaczeniem, ma się ono nijak do standardu panującego w danym miejscu. Gwiazdki informują o czymś zupełnie innym, dlatego warto mieć to na uwadze podczas wyboru zakwaterowania.

Czy podczas rezerwacji hotelu, zauważyłeś, że miejsca z mniejszą liczbą gwiazdek mają wyższe ceny? To oznacza tylko jedno – owe hotele świadczą lepszą jakość usług. Dlaczego więc hotele o niższym standardzie mają więcej gwiazdek? Aby odpowiedzieć na to pytanie, trzeba się zastanowić, co tak właściwie oznaczają gwiazdki.

O czym świadczy liczba gwiazdek w hotelu? Nie chodzi o jakość

Im wyższe oznaczenie, tym większa nadzieja, że hotel przywita cię tym, co najlepsze. Życie jednak szybko weryfikuje, co tak właściwie oznaczają przyznane gwiazdki. Może się tego nie spodziewasz, ale liczba gwiazdek, odpowiada za liczbę usług w danym obiekcie, a nie za ich jakość. Hotel posiadający wszystkie "udogodnienia" niekiedy bywa o wiele gorszy od tego, który ma nieco skromniejszą, ale bardziej dopasowaną ofertę.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Jak patrzeć na gwiazdki w hotelu? Z przymrużeniem oka. Wybierając zakwaterowanie, szukaj konkretnych informacji o hotelu. Parking, całodobowa restauracja czy atrakcje dla dzieci – jeśli interesują cię te udogodnienia, wybieraj hotele z niższą ilością gwiazdek, które je oferują. Zapewne ich jakość będzie znacząco przewyższać, miejsce z większą liczbą gwiazdek, gdzie znajduje się "wszystko i nic".

Jak wybrać dobry hotel? Odpowiedz sobie na kilka pytań

Wybierając miejsce kolejnych wakacji, koniecznie sprawdź hotele w okolicy. W zależności od twoich potrzeb będziesz potrzebować zakwaterowania, które świadczy inne usługi. Najważniejsze są lokalizacjadostęp do komunikacji. Inaczej jest w przypadku, gdy z góry planujesz wynająć auto. Wtedy trzeba sprawdzać, czy hotel ma parking, a także czy jest bezpłatny, a może trzeba za niego ponieść dodatkowe koszty.

Kwestia wyżywienia również powinna cię zainteresować. Marzą ci się wolne śniadania w bufecie czy jednak wolisz szukać knajp serwujących okoliczne przysmaki. Niektórzy chcą, by hotel zapewniał im dodatkowe atrakcje jak pokazy, organizowane wycieczki czy imprezy na terenie hotelu. Odwrotnością może być sytuacja, gdy poszukujesz cichego miejsca, gdzie będziesz się mógł w pełni zrelaksować. Na stronie hotelu znajdziesz wszelkie informacje na temat organizowanych wydarzeń, które będą na ciebie czekać.

Na sam koniec, warto poczytać trochę opinii. Hotel może przyznawać sobie dużo gwiazdek, ale goście szybko go zweryfikują. Z reguły ludzie wypisują wszystkie swoje problemy, dlatego da się z nich wywnioskować, jakie są największe wady hotelu. Jeśli coś będzie się stale powtarzać, to znak, że trzeba być przygotowanym na ewentualne niedogodności.

Źródło artykułu:Genialne.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także