PoradyLajfhakiWeź z sypialni do walizki, a zaoszczędzisz pieniądze i miejsce. To mój wakacyjny patent

Weź z sypialni do walizki, a zaoszczędzisz pieniądze i miejsce. To mój wakacyjny patent

poszewka na poduszkę w walizce, fot. Youtube/EliyaandYevgenya
poszewka na poduszkę w walizce, fot. Youtube/EliyaandYevgenya
02.08.2023 10:21

Czas wakacyjny trwa w najlepsze, a na wielu czekają wyjazdy. Dlatego warto wiedzieć, jak ułatwić sobie podróż i nie narazić się na zbędne koszty. Podpowiadamy, po co przyda się poszewka na poduszkę w walizce.

Trik ten będzie przydatny, jeśli zamierzasz lecieć samolotem. Oszczędzi nerwów, wydatków oraz zwiększy miejsce w walizce. Wielu zaprawionych podróżników stosuje tę sztuczkę od lat, przez co łatwiej jest im się spakować i uniknąć nieprzyjemności. Z tego powodu na wierzchu walizki zawsze powinna znajdować się poszewka.

Po co jest potrzebna poszewka na poduszkę w walizce?

W każdym domu można znaleźć małą poduszkę o wdzięcznej nazwie "jaś", która często służy nam do wygodnego oparcia na kanapie. Jednak na tym nie kończy się jej rola, ponieważ może również uratować nasz bagaż oraz całą podróż. Okazuje się, że poduszka ta jest pomocna, aby przetrwać lot, kiedy podłożymy ją pod kark. Przed każdym wyjazdem koniecznie pakuj ją do walizki, a zyskasz jeszcze jedną ważną funkcjonalność. Podczas nadbagażu dostrzeżesz jej nieocenioną pomoc. Wtedy, zamiast nakładać na siebie wiele warstw ubrań lub płacić za nadbagaż, wystarczy, że przełożysz nadwyżkę do poszewki, a waga walizki automatycznie się zmniejszy. Ten trik działa bez zarzutu, ponieważ linie lotnicze nie traktują poduszki jako bagażu.  

Pozostałe triki na podróż

Pakując się na wyjazd, warto zaplanować i zapisać wszystko, co będzie nam potrzebne. Organizacja jest kluczem do sukcesu, ponieważ nasz bagaż ma określony limit. Dlatego sprawdź warunki atmosferyczne w miejscu, gdzie się wybierasz. Dopiero wtedy przystępuj do pakowania, a najlepiej zabierz ze sobą zestawy ubrań. Dzięki temu oszczędzisz sobie nerwów i zawsze będziesz wyglądać stylowo. Oprócz poszewki zabierz ze sobą kilka sztuk foliowych czepków kąpielowych. Niestety nie przydadzą się one do kąpieli w morzu lub basenie, ale ochronią podeszwy butów pakowanych do walizki. Można też owinąć nimi buteleczki z płynami, aby nie rozlały się po bagażu. Na wierzch walizki pakuj także sprzęt elektroniczny, który łatwo wyciągniesz podczas kontroli oraz piłeczkę tenisową. Pomoże ona rozluźnić się podczas wielogodzinnego lotu, ponieważ z łatwością wykonasz nią masaż nóg lub pleców.

Obraz
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także