PoradyLajfhakiZobacz jak sprytnie się spakować. Już nie będziesz musiał upychać rzeczy w walizce

Zobacz jak sprytnie się spakować. Już nie będziesz musiał upychać rzeczy w walizce

jak się spakować, fot. Freepik
jak się spakować, fot. Freepik
29.07.2023 19:11

Pakowanie na wyjazd to prawdziwa sztuka (szczególnie, jeśli bierzemy sporo rzeczy). Wtedy zastanawiamy się, jak wszystkie potrzebne ubrania, kosmetyki i gadżety zmieścić w bagażu. Zdradzamy triki na to, jak się spakować.

Jak sprytnie spakować walizkę? Oto jest pytanie! Dla wielu osób nie jest to takie proste, jak na początku mogłoby się wydawać. Dlatego warto znać patenty, dzięki którym ułożysz rzeczy w bagażu i zmieścisz w nim wszystko, co niezbędne. Poznaj nasze patenty!

Pakowanie może pójść łatwo

Wakacje to okres wyjazdowo-urlopowy, nic dziwnego, że walizki idą w tym czasie w ruch. W końcu trzeba wszystko spakować. A lista rzeczy do zabrania potrafi być czasem naprawdę długa! Koszulki, bielizna, skarpety, krem do opalania, apteczka, książka, prowiant, woda... można tak wyliczać jeszcze bardzo długo. Jeśli zabieramy ze sobą dodatkowo dzieci lub zwierzaka, to ilość potrzebnych rzeczy niepokojąco rośnie. My uwielbiamy podróżować i zawsze testujemy przeróżne triki na to, jak się spakować. Szczególnie wtedy, jeśli na wczasach kupujemy regionalne przysmaki i pamiątki. W końce je też trzeba zmieścić w walizce w drodze powrotnej.

Jak zabezpieczyć kwiaty przed wyjazdem? Fot. Freepik
Jak zabezpieczyć kwiaty przed wyjazdem? Fot. Freepik

Jak sprytnie zmieścić wszystkie rzeczy w bagażu?

W ostatnim czasie wpadliśmy na nagranie, na którym jedna z tiktokerek pokazuje ciekawe patenty na pakowanie walizki na wyjazd. Oto one.

  • Jeśli bierzesz skórzany pasek, to umieść go w obwodzie walizki. Dzięki temu będzie zajmował mało miejsca.
  • Kremy i kosmetyki przelej do małych buteleczek i włóż do woreczków foliowych, aby nie zabrudziły ubrań (w razie rozlania się).
  • Do butów włóż skarpetki lub zwiniętą bieliznę, a nawet ładowarki!
  • Słomka może ci posłużyć do zabezpieczenia łańcuszka przed splątaniem. Wystarczy włożyć go do rurki.
  • Ubrania zamiast układać jedno na drugim, po prostu zroluj! Zajmą wtedy o wiele mniej miejsca, a do tego nie będą pogniecione!
  • Rzeczy, które będziesz potrzebował najpilniej, połóż zawsze na wierzchu walizki. Szybciej je znajdziesz. Na samym dole umieść te najcięższe.
  • Kapelusz połóż rondem do spodu torby, w ten sposób będziesz mógł pod nim coś schować.

Te triki z pewnością ułatwią ci pakowanie na wyjazd urlopowy czy służbowy.

Obraz
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także