PoradyLajfhakiWkręcam korkociąg w cytrynę. Mam mniej roboty i... mniej muszek

Wkręcam korkociąg w cytrynę. Mam mniej roboty i... mniej muszek

jak wycisnąć cytrynę przy pomocy korkociągu? fot. genialne.pl
jak wycisnąć cytrynę przy pomocy korkociągu? fot. genialne.pl
28.08.2023 16:41

Internetowy trik nauczył mnie, jak wycisnąć cytrynę przy pomocy kuchennego narzędzia. Nie chodzi o nóż, a coś, co przydaje się szczególnie koneserom wina. Poznaj genialną sztuczkę, a już nigdy nie potraktujesz cytryny w inny sposób.

Cytryna jest na tyle uniwersalnym owocem, że można ją dodawać do wody, deserów czy dań wytrawnych. Najczęściej korzystamy z jej soku, który należy odpowiednio odcisnąć i pozbyć się ewentualnych pestek. Warto poznać trik z korkociągiem, który ułatwi nam wydobycie soku z cytrusa.

Dlaczego tak ważne jest, by jeść cytrynę?

Chyba nie ma takiej osoby, która uważałaby, że cytryna to szkodliwy owoc. Jej smak jest nieco specyficzny (choć są i tacy, którzy jedzą ją jak mandarynki), lecz wartości sprawiają, że powinniśmy ją stale spożywać. Cytryna to głównie witamina C, która wspiera naszą odporność, a także poprawia wygląd skóry, niwelując trądzik i niedoskonałości. Reguluje procesy trawienne, oczyszcza z toksyn, a także wspomaga pracę wątroby. Małe dawki soku przemycone w wodzie, sałatce czy deserze są w stanie uczynić cuda w naszym organizmie. Zadbaj o to szczególnie na przełomach pór roku, gdy sezonowe wirusy atakują nasze ciało.

Obraz

Jak wycisnąć cytrynę korkociągiem?

Świeży sok prosto z owocu jest najskuteczniejszy i to właśnie on powinien lądować w naszych napojach. Jeśli trafi się nam twardy i suchy owoc, ciężko go wycisnąć w dłoniach. Dodatkowo, jeśli nie chcemy użyć całej cytryny na raz, może się zlecieć mnóstwo muszek owocówek. W takich momentach najlepiej skorzystać z korkociągu, który pomoże wydobyć sok. Jak go wykorzystać? Zacznij od umycia i sparzenia skórki cytryny. Następnie roluj owoc po blacie, aż stanie się bardziej miękki. Weź korkociąg i wbij go w miejsce dolnej końcówki. Wbijamy mocniej narzędzie do wewnątrz owocu, a następnie zakręć tak, by wbić się w miąższ. Teraz należy wyciągnąć korkociąg, a sok z łatwością będzie wypływał przez zrobioną dziurkę. Dodatkowo masz pewność, że nie wypadnie żadna denerwująca pestka. Na podobnej zasadzie działa śrubokręt czy inne narzędzie kuchenne, które da się wstawić do środka owocu. Pamiętaj, tylko by dobrze oczyścić narzędzie przed wbiciem w miąższ owocu.

Obraz
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także