Włóż do chlebaka, a pieczywo wytrzyma nawet 2 tygodnie! Ten patent to pewniak
12.08.2023 12:05
Zalogowani mogą więcej
Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika
Świeży, miękki chleb to podstawa dobrego śniadania. Niestety, pieczywo jest świeże nie dłużej niż 2-3 dni. Później schnie lub pleśnieje. Na szczęście istnieje prosty sposób, by temu zaradzić. Podpowiadamy, jak przechowywać pieczywo, by długo pozostawało miękkie i pyszne.
Prawidłowe przechowywanie jedzenia jest kluczowe, jeśli chcemy jeść świeże, smaczne produkty. Odpowiednie pakowanie pozwala również uniknąć wyrzucania żywności do śmietnika. Właśnie dlatego warto wiedzieć, jak przechowywać pieczywo. Wystarczy zastosować prostą sztuczkę, by pozostawało miękkie przez długi czas.
Jak przechowywać pieczywo?
Chleb pozostawiony na dłuższy czas może szybko zrobić się czerstwy lub spleśnieć. Przed każdą z tych ewentualności możesz go uchronić dzięki odpowiedniemu przechowywaniu. Przede wszystkim powinieneś trzymać bochenek w chlebaku, który chroni go przed światłem i wilgocią, ale jednocześnie zapewnia odpowiednią cyrkulację powietrza. Poza tym chleb najlepiej jest włożyć w lnianego woreczka, owinąć pergaminem lub ściereczką z naturalnego materiału. Zawijanie pieczywa w folię aluminiową może przedłużyć jego świeżość, ale jeśli zapakujesz tak jeszcze ciepły bochenek, możesz go zaparzyć. Aby przedłużyć świeżość swojego ulubionego chleba, możesz go podzielić i zamrozić, lub zastosować prosty trik, dzięki któremu będzie nadawał się do jedzenia nawet przez 2 tygodnie.
Zobacz także
Jak przechowywać pieczywo, żeby dłużej było świeże?
Chleb pozostaje w miarę świeży przez 2-3 dni. Bułki najlepiej zjeść najpóźniej po 2 dniach, ponieważ stają się twarde. Można jednak znacznie przedłużyć okres, gdy pieczywo jest świeże. Wystarczy wykorzystać bardzo prosty patent, który zabezpieczy je przed pleśnią i sprawi, że dłużej będzie nadawało się do spożycia. Włóż do chlebaka 2-3 kostki cukru. Zadziałają jak środek konserwujący i pochłoną wilgoć. Jeśli nie kupujesz cukru w kostkach, możesz użyć sypkiego. Umieść 2-3 łyżeczki proszku na spodku lub nakrętce od słoika i wstaw do chlebaka. Uważaj tylko, by go nie rozsypać.
Co jeszcze warto włożyć do chlebaka?
Cukier skutecznie zabezpiecza pieczywo przed pleśnią. A co z problemem wysychania pieczywa? Jest na to równie prosty sposób. Aby chleb dłużej pozostał miękki, możesz umieścić w chlebaku gałązkę selera naciowego, kawałek jabłka lub przekrojonego ziemniaka. Każda w tych roślin będzie "oddawać" pieczywu wilgoć. Dzięki temu bochenek chleba oraz bułki pozostaną miękkie nawet przez kilkanaście dni.