PoradyDomowe trikiWrzucam do bębna i już nie dodaję detergentu. Sprytny i oszczędny patent

Wrzucam do bębna i już nie dodaję detergentu. Sprytny i oszczędny patent

Pranie z folią aluminiową pozwala sporo zaoszczędzić.
Pranie z folią aluminiową pozwala sporo zaoszczędzić.
Źródło zdjęć: © Genialne.pl
12.11.2023 09:37

Kulki z folii aluminiowej mogą bardzo ułatwić pranie. Poza tym sprawią, że w twoim portfelu zostanie więcej pieniędzy. Wszystko dlatego, że dzięki nim nie będziesz już musiał kupować jednego z detergentów. Zdziwisz się, jak prosty i skuteczny jest ten trik.

Folia aluminiowa zwykle jest stosowana do pakowania lub przygotowywania żywności. Możesz również wykonać z nią kilka domowych trików, np. wyczyścić kran z kamienia lub zrobić balkonowy odstraszacz na ptaki. Niewiele osób wie, ale ten popularny produkt, który niemal każdy ma w kuchni, może również wynieść pranie na zupełnie nowy poziom. Dzięki niemu zredukujesz koszty zakupu detergentów.

Co daje pranie z kulkami z folii aluminiowej?

Kluki z folii aluminiowej mogą z powodzeniem zastąpić płyn do płukania. Mają bowiem właściwości, dzięki którym zmiękczają tkaniny i pomagają zapobiec elektryzowaniu się ubrań. Są nie tylko skuteczne, ale także o wiele tańsze od popularnego detergentu. Butelka płynu do płukania kosztuje zwykle kilkanaście złotych. Rolka folii kosztuje mniej niż 10 zł, a ty potrzebujesz jedynie kawałka, z którego zrobisz trzy lub cztery kulki nadające się do użytku przez kilka miesięcy. Jak dokładnie stosować ten patent? To dziecinnie proste! Po prostu zgnieć folię i wrzuć kulki do bębna, zanim zaczniesz pranie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Co zamiast kulek można dodać do prania?

Jeśli trik z folią aluminiową nie przypadł ci do gustu, możesz zastąpić płyn do płukania innym tanim produktem. Mowa o occie spirytusowym. Wlej pół szklanki produktu do przegródki na płyn w szufladce pralki. Następnie uruchom wybrany program i czekaj na efekty. Po wyjęciu pranie będzie miękkie i przyjemne w dotyku. Nie będzie się również elektryzować. Jeśli nie lubisz zapachu octu (który i tak szybko wietrzeje) lub po prostu chcesz, by odzież ładnie pachniała, możesz dodać do prania kilka kropli wybranego olejku eterycznego.

Dlaczego pranie bez płynu do płukania to dobre rozwiązanie?

Płyn do płukania sprawia, że ubrania są przyjemnie miękkie, ładnie pachną i nie elektryzują się. Wszystko to ogromne zalety. Niewiele osób zastanawia się jednak nad tym, co dokładnie znajduje się w składzie detergentu. Niełatwo zresztą to ustalić, ponieważ producenci nie mają obowiązku wymieniać na etykiecie wszystkich składników. Zwykle ograniczają się tylko do kilku. Nigdy nie masz więc pewności, że nie znajdują się w nim substancje, które wywołują reakcje alergiczne. To bardzo ważne, ponieważ ten detergent jest dodawany do prania na jego ostatnim etapie. Oznacza to, że nie jest wypłukiwany i zostaje na ubraniach, a w związku z tym ma kontakt z naszą skórą.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także