NewsyWygrał konkurs na najprzystojniejszego Włocha. Teraz wyznał, że zostanie księdzem!

Wygrał konkurs na najprzystojniejszego Włocha. Teraz wyznał, że zostanie księdzem!

Młody mężczyzna i różaniec
Młody mężczyzna i różaniec
Źródło zdjęć: © Getty Images, Instagram | _edoardosantini_, krisanapong detraphiphat

05.12.2023 10:25

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Cztery lata temu Edoardo Santini został uznany za najpiękniejszego mężczyznę we Włoszech. Po wygraniu konkursu kariera modela nabrała tempa. Niespodziewanie, Santini zmienił priorytety. Mężczyzna postanowił poświęcić się kapłaństwu.

Włoskie media prześcigają się w pisaniu o 21-letnim Edoardo Santinim, modelu, który cztery lata temu został uznany za najprzystojniejszego Włocha. Po wygranym konkursie posypały się intratne propozycje. Santini był rozchwytywanym modelem, a zapytany o dalszy rozwój kariery wyznał, że chciałby spróbować swoich sił w aktorstwie.

Wróżono mu ogromny sukces. Mimo to model postanowił całkowicie zmienić swoje życie. Wycofał się z życia publicznego, a niedawno ogłosił, że zamierza poświęcić swoje życie kapłaństwu, co zszokowało fanów jego niezwykłej urody.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zrezygnował z kariery modela. Teraz szykuje się do kapłaństwa

Zaledwie cztery lata temu Eduoardo został ogłoszony najprzystojniejszym mężczyzną w kraju. Najnowsze dosiężenia o modelu rozgrzały włoską prasę. Okazało się, że model poczuł... powołanie. W tym roku rozpoczął studia teologiczne i chce wstąpić do seminarium. Medialne rewelacje zostały potwierdzone przez samego zainteresowanego za pośrednictwem Instagrama. "W wieku 21 lat jestem na drodze, by — jeśli Bóg zechce — zostać księdzem" - napisał.

Jeszcze niedawno Satnini planował karierę aktorską. Co skłoniło go do tak nagłej i drastycznej zmiany planów? Wyznał, że od dziecka zastanawiał się, czym jest dla niego kościół. W wieku 21-lat poczuł, że chce być jego częścią. Dodał, że w ostatnim czasie targało nim wiele wątpliwości, jednak teraz utwierdził się w przekonaniu, że musi powierzyć swoje życie wierze.

Studiuje teologie, planuje zostać księdzem

Eduardo poczynił już pierwsze kroki w kierunku kapłaństwa. Zrezygnował z kariery modela na rzecz studiów teologicznych. Udziela się w dwóch archidiecezjach i złożył już prośbę o przyjęcie do seminarium. Wyznał, że nie ma pewności co do tego, czy faktycznie zostanie duchownym. "Czy zostanę księdzem? Nie wiem, jestem tu, by to odkryć. [...] Ale jednego jestem pewien: nie będę żałował tej podróży, ponieważ mogę teraz krzyczeć: 'jestem Edoardo, mam 21 lat i jestem szczęśliwy" - napisał na Instagramie. Pod postami posypały się liczne gratulacje i słowa wsparcia od fanów byłego modela.

Źródło: tvn24.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także