NewsyKsiądz na TikToku to już norma. Proboszcz z Portugalii poszedł o krok dalej

Ksiądz na TikToku to już norma. Proboszcz z Portugalii poszedł o krok dalej

Ksiądz jako DJ
Ksiądz jako DJ
Źródło zdjęć: © Facebook, Getty Images | Gennadiy Kravchenko, Padre Guilherme

01.12.2023 16:37

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Pierwsze skojarzenia ze słowem ksiądz? Poważny, skromny, bogobojny. Ojciec Guilherme Peixoto udowadnia, że księża mogą nauczać i jednocześnie, realizować swoje pasje. Poza działalnością parafialną duchowny dorabia jako… DJ, przez co stał się gwiazdą TikToka.

Kryzys wiary zbiera swoje żniwa. Coraz więcej osób odwraca się od kościoła i decyduje na apostazję. Duchowni dwoją się i troją, aby przywrócić wiarę wiernym, zwłaszcza młodym. Dlatego też korzystają z Instagram czy TikTok, co jeszcze kilka lat temu byłoby nie do pomyślenia.

Ojciec Guilherme Peixoto postanowił iść o krok dalej. Portugalski duchowny jest bardzo aktywny na TikToku i wbrew pozorom, nie namawia na nawrócenie, a dzieli się swoją… pasją do muzyki. Po godzinach Peixoto pracuje jako… DJ.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Portugalski duchowny podbił TikToka

Kto nie zna TikToka? Korzystają z niego dzieci, młodzież, osoby dorosłe, a nawet seniorzy. Twórcą może być każdy, bez względu na wiek, płeć, zainteresowania czy zawód. Nikogo nie powinien więc dziwić fakt, że na platformie pojawiły się osoby duchowne. Publikują zarówno księża, jak i zakonnice. Większość z nich traktuje TikToka jako aplikację edukacyjną. Wykorzystują swoje zasięgi do szerzenia słowa bożego czy rozprawiania się z mitami dotyczącymi wiary.

Jeden duchowny przykuł uwagę całego świata. W trakcie pandemii ojciec Guilherme Peixoto zaczął publikować swoje wstępy jako… DJ. Jak wyznał, produkuje muzykę już od 10 lat, a po "pracy" występuje w lokalnych klubach. Peixoto nigdy nie ukrywał swojego powołania, a na każdym swoim występie pojawia się w koloratce.

335 tys. obserwujących, 6 milionów polubień. Ojciec Peixoto podbija świat

W przeciągu dwóch lat swojej influencerskiej działalności Peixoto zgromadził ponad 335 tys. obserwujących i otrzymał aż 6 milionów polubień. Dzięki TikTokowi, kariera muzyczna księdza nabrała tempa, bowiem w tym roku ogłosił swoją trasę koncertową. Wystąpił też na festiwalu muzyki elektronicznej we Włoszech, a nawet dorobił się profilu artysty w serwisie Spotify. Mimo swojej miłości do muzyki, duchowny nie zrezygnował z kapłaństwa, a w swoich utworach przemyca fragmenty psalmów.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także