PoradyLajfhakiZ suszarki do włosów zalatuje spalenizną? Najwyższy czas na zabieg, który większość ludzi pomija

Z suszarki do włosów zalatuje spalenizną? Najwyższy czas na zabieg, który większość ludzi pomija

Warto wiedzieć, jak wyczyścić suszarkę do włosów.
Warto wiedzieć, jak wyczyścić suszarkę do włosów.
Źródło zdjęć: © Getty Images | Ekaterina Vasileva-Bagler

15.04.2024 10:41, aktual.: 22.04.2024 12:56

Suszarka do włosów śmierdzi spalenizną zaraz po włączeniu? Spokojnie, nic się nie pali. Urządzenie nie jest też zepsute. Jak usunąć zapach spalenizny z suszarki? Co zrobić, żeby włosy nie śmierdziały? Podpowiadamy.

Suszarka do włosów to jedno z urządzeń, które znajdują się w niemalże każdym domu. Jest bardzo prosta w obsłudze i trzeba przyznać, że naprawdę ułatwia życie. Wystarczy kilka chwil, żeby włosy stały się suche i odbite od nasady.

Zdarza się, że z suszarki zaczyna wydobywać się zapach spalenizny. W takiej sytuacji większość z nas od razu odłącza urządzenie w obawie przed pożarem. Co oznacza zapach spalenizny z suszarki? Czy takie urządzenie jest zepsute? Okazuje się, że nie, a swądu można pozbyć się w łatwy sposób.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Jak poprawnie suszyć włosy?

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak działa suszarka do włosów? W środku urządzenia znajdują się element grzewczy i wentylator, który kieruje ciepłe powietrze w taki sposób, aby wydostawało się na zewnątrz. Nowoczesne suszarki są wyposażone w funkcję jonizacji, która zapobiega puszeniu i elektryzowaniu pasm.

Suszarka nie niszczy włosów, o ile używa się jej w odpowiedni sposób. Jak poprawnie suszyć włosy? Po umyciu i odsączeniu włosów posmaruj jej olejkiem zabezpieczającym końcówki. Możesz też spryskać je sprayem termoochronnym, który ochroni pasma przez wysoką temperaturą.

Włącz urządzenie i skieruj je wzdłuż włókien włosa, czyli od cebulek aż po końcówki. Używaj chłodnego nawiewu i trzymaj urządzenie co najmniej 30 cm od skóry głowy. Trzymaj się tych zasad za każdym razem, kiedy używasz suszarki, a pasma będą w dobrej kondycji przez długi czas.

Suszarka do włosów śmierdzi spalenizną? Tak pozbędziesz się problemu

Włączasz suszarkę do włosów, a z urządzenia wydobywa się zapach spalenizny? Nie panikuj. Suszarka wcale się nie zepsuła. Za nieprzyjemny zapach odpowiada... brud. W wentylatorze gromadzą się kurz, brud i resztki kosmetyków. Nadmiar zabrudzeń może doprowadzić do przegrzania suszarki, co skutkuje zapachem spalenizny.

Jak czyścić suszarkę? Odłącz urządzenie od prądu i pozwól mu całkowicie ostygnąć. Otwórz tylką część suszarki i wyjmij z niej filtr. Umyj go pod bieżącą wodą i osusz ręcznikiem papierowym. Odczekaj jeszcze 10 minut, żeby mieć pewność, że filtr jest suchy, a po upływie tego czasu włóż go z powrotem. Jeśli suszarka nie ma filtra, użyj szczoteczki do zębów i wymieć ze środka cały kurz. Teraz już wiesz, jak wyczyścić suszarkę do włosów.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także