UrodaFryzuryNajmodniejsze fryzury dla kobiet 50+. Odejmują lat i wyglądają elegancko

Najmodniejsze fryzury dla kobiet 50+. Odejmują lat i wyglądają elegancko

Te fryzury dla kobiet odmładzają po pięćdziesiątce
Te fryzury dla kobiet odmładzają po pięćdziesiątce
Źródło zdjęć: © Getty Images, | BakiBG
14.04.2024 18:18

Nie bez powodu mówi się, że zmiana fryzury u kobiet oznacza zmianę całego życia, a przecież po przekroczeniu 50 lat najlepsze dopiero przed nimi. Jeśli chcesz odjąć sobie lat, to koniecznie sprawdź te konkretne fryzury dla kobiet, które sprawdzą się na każdej strukturze włosa. Jakie z nich są najlepsze?

Trendy fryzjerskie rządzą się swoimi prawami, a na większość z nich panuje tylko kilkusezonowe "bum", które wcale nie jest korzystne dla wszystkich pań. Wiele kobiet po pięćdziesiątce próbuje odmłodzić się nie tylko ubiorem lub makijażem, ale przede wszystkim fryzurą, a od cięcia i koloru wiele zależy. Na jaką stylizację włosów zdecydować się, jeśli masz więcej niż 50 lat?

Jaka fryzura odmładza po 50?

Wiele fryzjerów dobiera cięcie do kształtu twarzy, ale także typu kolorystycznego urody, ponieważ fryzura ma być spójna z klientem. Z tego powodu wyróżnia się 6 kształtów głowy, o których nie może zapomnieć profesjonalny stylista, a we fryzurze dla kobiet chodzi o to, aby wydobyć naturalną urodę na pierwszy plan. Trójkątnej twarzy bardzo dobrze będzie w krótkich lub asymetrycznych cięciach, natomiast do kwadratowej długie fale, które złagodzą ostre rysy i odejmą lat. Natomiast fryzury dla kobiet o twarzy owalnej to przyzwolenie na istne fryzjerskie szaleństwo poza krótkimi cięciami, które nie będą zbyt łaskawe.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Na liście fryzur dla kobiet po pięćdziesiątce nie można zapomnieć o kształcie głowy diament, a najlepiej będzie się ona prezentować w cieniowanych, krótkich stylizacjach. Zupełnie inaczej jest z twarzą okrągłą, bo fryzura powinna optycznie wyszczuplić jej boki długim upięciem. Podłużne rysy natomiast wymagają fryzury sięgającej do brody i z grzywką. Jeśli masz od tego mętlik w głowie, to spokojnie zastanów się, jakie jest najlepsze uczesanie dla 50-letniej kobiety. W jakiej długości i kolorze włosów czujesz się promiennie? 

Te fryzury dla kobiet po 50. odejmują lat!

Przekroczenie tego wieku nie oznacza, że musisz wyglądać nudno, a to najlepszy moment na eksperymenty. Wiele kobiet obawia się, że w pewnych upięciach nie będzie prezentować się elegancko, a staro. Kilka sprawnych ruchów fryzjera odetnie wiele lat w metryce. Prawdziwym odmłodzeniem dla kobiet po 50. jest bob, który nadaje objętości, a szczególnie kiedy postawisz na nietypową długość lub ułożenie kosmyków na bok. Do łask wracają pasemka, które również sprawdzą się u 50-letniej kobiety niezależnie od użytego odcienia farby.

  • Bob dla 50-latki cofa czas
  • Fryzura idealna dla kobiet po 50. to także pasemka
  • Fale to zawsze dobry wybór na fryzurę
  • Krótkie cięcie i kolor to znakomita propozycja na fryzurę po 50.
  • Fryzura dla kobiet z grzywką odejmie lat
[1/5] Bob dla 50-latki cofa czas Źródło zdjęć: © Getty Images | Povozniuk

Fale to kolejna ciekawa i niezwykle kobieca propozycja, a z łatwością wykonasz je przy pomocy wałków do włosów lub rajstop! Skutecznie odmładzać będzie także grzywka, która zmienia bardzo wiele w rysach twarzy i dodaje lekkości całej stylizacji. Jeśli jesteś odważną kobietą po pięćdziesiątce, to postaw na krótkie cięcie i nietypowy kolor, a z pewnością każdy zauważy, że przeżywasz drugą młodość.

Źródło artykułu:Genialne.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także