PoradyZ tym nawozem rośliny będą rosły 5 razy szybciej! Wystarczy 1 składnik

Z tym nawozem rośliny będą rosły 5 razy szybciej! Wystarczy 1 składnik

Nawóz przyspieszający wzrost działa bardzo szybko. Fot. Getty Images
Nawóz przyspieszający wzrost działa bardzo szybko. Fot. Getty Images
15.05.2023 14:48

Twoje rośliny liściaste przestały się rozwijać i nie masz pojęcia, jak temu zaradzić? W prosty sposób możesz sprawić, że będą rosły pięć razy szybciej niż normalnie. Podpowiadamy, jak zrobić niezwykle skuteczny nawóz przyspieszający wzrost, po którym wypuszczą mnóstwo nowych liści. Potrzebujesz tylko jednego składnika.

To zdarza się czasem każdemu ogrodnikowi. Roślina po prostu zatrzymuje się w rozwoju i przestaje wypuszczać liście. Rozwiązaniem jest nawóz przyspieszający wzrost. Jesteś zwolennikiem ekologicznych preparatów? Świetnie się składa, ponieważ mamy prosty przepis na naturalny środek, po którym rośliny zaczynają rosnąć jak szalone. Wystarczy tylko 1 składnik, a wypuszczą mnóstwo nowych liści.

Z czego zrobić nawóz przyspieszający wzrost roślin?

Nawóz przyspieszający wzrost pomoże przede wszystkim początkującym ogrodnikom. Przyda się jednak każdemu, kto zauważył, że jego rośliny liściaste przestały się rozwijać. Środek, który zaradzi temu problemowi, wykonasz na bazie mocznika. To organiczny związek chemiczny zbudowany z amoniaku oraz dwutlenku węgla. Jest bogaty w azot (w składzie mocznika stanowi ok. 50 procent). To właśnie ten pierwiastek pobudza rośliny do wzrostu. Mocznik jest stosunkowo niedrogim i łatwo dostępnym produktem. Znajdziesz go w niemal każdym sklepie ogrodniczym. Jest sprzedawany w formie granulek, dzięki czemu łatwo go odmierzyć i zastosować w domowym nawozie. Wypróbuj tę metodę, a rośliny będą rozwijać się 5 razy szybciej niż normalnie. Szybko zauważysz mnóstwo nowych liści.

Nawóz przyspieszający wzrost
Nawóz przyspieszający wzrost

Jak zrobić nawóz przyspieszający wzrost roślin?

Przygotowanie nawozu przyspieszającego wzrost na bazie mocznika jest bardzo proste. Bez problemu poradzą sobie z tym nawet osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z ogrodnictwem.

  • Wsyp 1 łyżeczkę mocznika do pojemnika z 1 l wody.
  • Dokładnie wymieszaj.
  • Używaj do podlewania wszystkich roślin liściastych.
  • Stosuj nawóz przynajmniej co 2 miesiące. Wtedy efekt będzie najlepiej widoczny, a rośliny regularnie będą wypuszczać nowe liście.
  • Możesz stosować mocznik również do nawożenia innych roślin, np. kwitnących. Pamiętaj jednak, że nie jest to nawóz, który aktywuje kwitnienie. Aby rośliny miały dużo pięknych kwiatów, musisz wymieszać preparat na bazie mocznika z nawozem o dużej zawartości fosforu. Dopiero wtedy obsypią się kwiatami.

Czym podlewać rośliny doniczkowe, żeby pięknie rosły? Są naturalne nawozy, które zrobisz w domu

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także